У Верховній Раді України 21 червня зареєстровано проект Закону України «Про забезпечення молоді житлом», внесений народним депутатом України Євгенієм Філіндашем.

Про це повідомили в Інформаційному управлінні апарату Верховної Ради України.

Законопроектом передбачається визначити правові, економічні, соціальні і організаційні принципи державного фінансування і цільового довгострокового кредитування молодих сімей і самотніх молодих громадян, які бажають придбати або побудувати власне житло, передає «УНІАН».

В записці пояснення до законопроекту наголошується, що середня забезпеченість житлом в Україні складає близько 20,3 кв. м загальної площі житла на одну людину, тоді як в розвинутих країнах цей показник в 2-3 рази вищий.

В черзі на отримання житла перебуває 1,4 млн. сімей. В середньому щорічно одержують житло лише до 30 тис. тих, хто стоїть на черзі. Це означає, що при збереженні темпів «середньому» черговику доведеться чекати житло близько 60 років. При цьому лише близько 10% громадян здатні виконувати зобов'язання по іпотечних кредитах, які надають комерційні банки.

Автор законопроекту відзначає, що лише 3,4% від загального кредитного портфеля українських банків - це кредити на житло. (Для прикладу: в середньому в банках країн ЄС житлові іпотечні кредити складають більше 40% від загального кредитного портфеля).

Сотні тисяч молодих сімей потребують поліпшення житлових умов, але їхнє матеріальне положення не дозволяє придбати житло або отримати іпотечний кредит у комерційному банку. В черзі на поліпшення житлових умов перебуває близько 90 тис. молодих сімей.

Філіндаш переконаний, що на даний час назріла необхідність у розробці нової стратегії забезпечення житлом молодих сімей.

Тому, як указується в записці пояснення, з метою відробітку нових організаційних форм і економічних механізмів стимулювання житлового будівництва для молодих громадян і поліпшення координації зусиль держави в цьому напрямі пропонується прийняти Закон України «Про забезпечення молоді житлом».

Ним, зокрема, передбачається упорядкувати діяльність Державного фонду молодіжного житлового кредитування, акумулювавши в ньому кошти державного і місцевих бюджетів і ті, що поступають від юридичних і фізичних осіб, забудовників, громадських організацій, кредитних союзів, банків для сприяння державної молодіжної політики

Передусім, ці кошти автор законопроекту пропонує направити на виконання Державної програми забезпечення молоді житлом шляхом надання довгострокових державних кредитів і цільових адресних субсидій і кредитів за рахунок інших джерел фінансування на будівництво (реконструкцію) і придбання житла.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413