В Сімферополі сталася колотнеча між активістами проросійських політичних сил і представниками кримсько-татарського народу, які вимагають звільнення декількох кримських татар, засуджених за бійку в сімферопольському барі «Коттон» і побиття журналістів у кримському селищі Сімеїз в березні 2004 року.
Про це повідомив депутат Верховної ради АРК, глава виконавчого комітету «Російської громади Криму» Олег Слюсаренко.
За його інформацією, під час кримсько-татарського пікету біля будівлі Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, де проходить повторний розгляд кримінальної справи відносно засуджених кримських татар, партія «Російський блок» і Російська громада Криму проводила свій санкціонований мітинг. Кримсько-татарських пікетників було більше тисячі чоловік, активістів же партії «Російський блок» і «Російської громади Криму» - всього близько 70-ти чоловік, учасників обох акцій розділяв ланцюг правоохоронців. За словами Слюсаренка, проросійські організації виступали під прапорами РФ, Криму, партійними прапорами, а також транспарантом: «Ми підтримуємо дії міліції Криму, направлені на збереження захисту і правопорядку в Криму», передає «УНІАН».
Як розповів Слюсаренко, кримські татари обізвали представників «Російського блоку» і «Російської громади Криму» «окупантами», спробували порвати їх плакат і вимагали припинити акцію. «Була спроба спровокувати бійку з нами, кримські татари спробували відтіснити офіцерів міліції, які перешкоджали їхнім діям, потім підійшли представники ОМОНу», - заявив глава виконкому «Російської громади Криму».
Слюсаренко підкреслив, що ні «Російська громада Криму», ні партія «Російський блок» не мають ніяких претензій загалом до кримсько-татарського народу, проте обурені сьогоднішньою провокацією в Сімферополі.
В той же час очевидці подій з числа кримських татар заявили, що «штовханина» біля будівлі Апеляційного суду АРК була спровокована проросійськими організаціями. «Російський блок" вирішив спровокувати конфлікт, викрикував на адресу засуджених кримських татар, що "їм дали маленький термін, треба більше", звичайно, виникла суперечка, - заявили кримсько-татарські пікетники. - Було зіткнення, але ми його не провокували».
Як повідомив заступник начальника Головного управління МВС України в Криму Микола Федорян, для охорони правопорядку біля будівлі суду було задіяно 300 працівників правоохоронних органів, які впоралися з поставленим завданням. Він також відзначив, що з боку кримських татар були зроблені провокаційні дії, щоб перешкодити проведенню суду.
Відповідаючи на запитання, чи мають намір правоохоронці подавати до суду на учасників акції, що застосували силу, він повідомив, що після перегляду матеріалів сутички буде ухвалено рішення про порушення справи.
З інформованих джерел стало відомо, що судове засідання буде продовжено і завтра. Зараз несанкціоноване пікетування будівлі Апеляційного суду триває.
Як повідомлялося, сьогодні Апеляційний суд Криму повторно почав розглядати кримінальну справу 2004 року про побиття операторів «Першого каналу» і телеканалу «Інтер» і масову бійку в барі «Коттон». За даною справою засуджено декількох кримських татар на термін від півтора до 9-ти років
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом