Заборгованість по заробітній платні працівникам сільського господарства в Хмельницькій області зменшилася на 1,5 млн. грн. у порівнянні з початком року.

Про це йшлося на обласній колегії управління АПК.

В той же час на колегії констатувалося, що Хмельницька область разом з Вінницькою і Тернопільською входять до переліку регіонів України, де склалася надто незадовільна ситуація з виплатою і рівнем зарплат для працівників АПК.

Зменшити об'єми боргу в області вдалося тринадцяти районам. Загальна сума заборгованості оплати праці в сільськогосподарській сфері області складає понад 33 млн. грн., з них на економічно активні підприємства припадає близько 12 млн. грн.., на підприємства-боржники - понад 15 млн. грн. і на економічно неактивні - 6 млн. грн., передає «УНІАН».

«Вирішити проблеми заборгованості на економічно активних підприємствах сьогодні цілком можливо. Для того, щоб відстежувати діяльність кожного підприємства, необхідно закріпити за ними відповідальних працівників з адміністрацій або управлінь. Загалом питання боргу економічно активних підприємств можна зняти з початком нинішнього збирання врожаю», - відзначив під час колегії начальник головного управління АПК Хмельницької облдержадміністрації Володимир Галіщук.

Крім заборгованості, в Хмельницькій області існує також проблема з рівнем зарплат в агропромисловому комплексі. В травні цього року середня місячна зарплата одного працівника АПК в області склала 383 грн. Тим часом така оплата праці не є найгіршою. П'ять сільгосппідприємств нараховують місячну зарплату своїм працівникам в розмірі менше 100 грн., 58 агроформувань - від 100 до 200 грн., 126 - від 200 до 300, від 300 і вище платять зарплату 344 підприємства.

«Інколи поруч в одних районах за однакових природних умов перебувають підприємства, результати роботи яких відрізняються вдесятеро, а це свідчить про непрофесійність керівників, які доводять підприємства до стану стагнації», - вважає Галіщук.

За словами заступника начальника державної інспекції праці в Хмельницькій області Наталії Домбровської, цього року інспекцією перевірено 145 сільгосппідприємств, і на 143 з них виявлені порушення. За невчасну виплату зарплат в області порушено 19 кримінальних справ і ще дев'ять - за порушення чинного трудового законодавства.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

340