Ісламські богослови і громадські діячі індійського штату Керали стурбовані спортивним фанатизмом серед мусульманської молоді. Згідно з їхньою заявою, число тих, хто тільки і робить, що дивиться Чемпіонат світу з футболу по телевізору, досягло великих масштабів, повідомляється з посиланням на катарську англомовну газету Peninsula. Більше того, фанатизм супроводжується часто неналежною поведінкою.
"Хвора на футбол" молодь не відвідує п'ятничні проповіді. Хлопці тринькають гроші на фанатську атрибутику. З початком Чемпіонату світу в Німеччині додалося роботи і для перукарів, у яких немає відбою від охочих пофарбувати волосся в кольори тієї або іншої збірної.
Темі фанатизму минулими вихідними був присвячений спеціальний семінар мусульманської громадськості штату. Він був організований Центром з вивчення Корану. Його учасники прийшли до висновку, що необхідно щільніше працювати з молоддю, щоб присікти подальше розповсюдження фанатизму. "Нас можуть звинуватити в зайвому консерватизмі, але ми тільки гордитимемося цим", - заявив директор Центру з вивчення Корану Рахматулла Казімі Мутедам.
Ця проблема схвилювала не тільки релігійних діячів. Проти футболоманії виступає і Сейд Умар Алі Шихаб, глава Ісламської ліги - громадсько-політичної організації, що діє в штаті, передає “Newsru.com” з посиланням на сайт "Іслам.Ру".
Тим часом, мусульманських лідерів лякає зовсім не сам футбол і навіть не захоплення цим видом спорту з боку молоді. Згідно з дослідженням Центру, яке було обнародуване на семінарі, футбольний фанатизм часто пов'язаний з розпиванням алкоголю і вживанням наркотиків.
"Ми не проти футболу. Ми проти божевілля, пов'язаного з ним. На останньому Світовому кубку один фанат покінчив життя через програш аргентинської збірної. Такого роду речі не можна допускати", - підсумував інший учасник семінару Салахуддін Файзі, представник Федерації студентів-сунітів Керали.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом