Архітектор, президент «Клубу естетичної непокори» Лариса Скорик назвала переможця в конкурсі на «найпотворніший архітектурний об'єкт року». Ним став будинок на вул. Грушевського 9,А в Києві.

Сьогодні на прес-конференції Скорік повідомила, що Українським товариством охорони пам'яток історії і культури, разом з «Клубом естетичної непокори» було проведено опитування жителів Києва, за наслідками якого і був визначений архітектурний об'єкт, зведення якого завдало найбільшої шкоди вигляду міста цього року, передає «УНІАН».

На її думку, цей будинок «може стати предтечею того, що може відбутися на київських схилах Дніпра в майбутньому».

У свою чергу, заступник голови Українського товариства охорони пам'ятників історії і культури Микола Пархоменко відзначив, що необхідно запобігти неконтрольованій забудові прибережної частини Києва, яка наносить непоправну втрату історико-архітектурним пам'яткам і паркам міста. «Скоро Київ може перестати бути найзеленішою столицею Європи, а ми не зможемо більше милуватися правобережними схилами Дніпра і куполами, що підносяться над ними», - сказав Пархоменко. Він також повідомив, що вже існує план будівництва будинку, подібного до побудованого на вул. Грушевського 9,А по вул. Січневого повстання, 11.

Кажучи про інших претендентів конкурсу на «найпотворніший архітектурний об'єкт року», Скорик сказала про будівництво будинку на Поштовій площі. «Проти цього проекту виступала не тільки громадськість, а й професіонали, проте його будівництво все ж таки розпочато», - підкреслила архітектор.

У зв'язку з цим Пархоменко висловив думку про необхідність створення в Києві органу, «за яким було б останнє слово за тим або іншим архітектурним проектом. Так, як зараз рішення приймаються Головкиївархітектурою, яка, часто, лобіює чиїсь бізнес-інтереси».

Проект будівництва житлового комплексу на вул. Грушевського 9, А, затверджений Головкиївархітектурою в 2003 році, передбачав будівництво одного будинку заввишки 15 поверхів (центральної секції) і 9 поверхів (бічних).

Після цього замовник двічі подавав проект на корекцію в Головкиївархітектуру для підвищення поверховості і будівництва другої черги комплексу на прилеглому майданчику.

Не отримавши позитивного висновку Київдержекспертизи, замовник продовжив будівництво, і на сьогодні побудована центральна секція висотою в 22 поверхи і бічні - в 11 поверхів.

Президент України Віктор Ющенко виступив за знос цієї будівлі: "Це архітектурне творіння, яке треба зняти до нуля, щоб кияни спокійно жили".

Відомі архітектори і громадські організації не раз зверталися до керівництва країни з проханням розібратися з порушеннями законодавства при забудові історичного центру Києва.

У липні 2005 р. стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконного надання земельної ділянки для будівництва будинку в Києві на вул. Грушевського 9, А.

У серпні 2005 р. Управління державного архітектурно-будівельного контролю Київської міської державної адміністрації зобов'язало замовника будівництва знести зайві поверхи в житловому комплексі на вул. Грушевського 9, А.

11 жовтня 2005 р. Київрада зобов'язала ТОВ «Інвест» зменшити поверховість будинку на вул. Грушевського 9, А.

12 травня 2006 року Київський міський голова Леонід Черновецький заявив, що планує почати новий судовий розгляд відносно будівництва житлового будинку на вул. Грушевського 9, А. Мер Києва також відзначив, що міська влада планує обмежити висотність будівель, що будуються в історичному центрі міста.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

700