Формування уряду і підтвердження ним попереднього євроатлантичного курсу є останнім етапом оцінки готовності України приєднатися до виконання Плану щодо надбання членства в НАТО, заявляє посол, глава місії України при альянсі, перший міністр оборони України Костянтин Морозов.

В Брюсселі в інтерв'ю українським журналістам, коментуючи минуле засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, Морозов сказав: "Члени альянсу відзначили суттєві досягнення України. Це дає підставу говорити саме в такому ключі: формування демократичної коаліції, коаліційного уряду і підтвердження ним попереднього інтеграційного курсу є, практично, єдиною умовою приєднання України до ППЧ".

В той же час, відзначив він, враховуючи відсутність змін у політичній ситуації в Україні, засідання комісії Україна-НАТО пройшло "практично в тих же умовах, що і засідання на рівні міністрів закордонних справ у Софії в квітні". "Навіть за цих умов рівень відносин України і НАТО залишається досить визначеним і високоорганізованим", - підкреслив глава місії, передає «Інтерфакс-Україна».

Кажучи про події у Феодосії, Морозов підтвердив, що союзники з розумінням віднеслися до того, що "ці демонстрації, з одного боку, стали слідством недостатньої інформаційної роботи в Україні, про що неодноразово мовилося, а з другого боку, - слідством дій деяких політичних сил, у тому числі, і не тільки українських". "Ці події, як, можливо, дехто розраховував, не опинилися в центрі уваги альянсу і не стали підставою для яких-небудь претензій або низьких оцінок діяльності української влади", - сказав посол.

Коментуючи думку про вплив Росії на прийняття рішення НАТО в плані можливого членства України в цій організації, він сказав: "Рішення приймаються в Києві і Брюсселі. І там, і там враховуються інтереси Москви в плані можливого майбутнього членства України в НАТО з метою мінімізації тих чинників, про які говорить Росія. В той же час, багато що з них надумано і є слідством політичної уяви деяких політиків: Росія вже має кордони з країнами НАТО, стабільні дружні відносини, практично зі всіма без виключення, членами альянсу і дуже теплі і дружні - з деякими з них. Ніхто не зможе навести приклад загрози з боку нового члена НАТО для Росії".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

351