Держдепартамент промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду МНС України за результатами перевірки, що проводилася 5-13 червня, припинив роботу на декількох шахтах Луганської, Донецької і Львівської областей. Про це повідомили в інформаційному центрі Держпромгірнагляду.

Зокрема, припинено роботу на шахтах Луганської області: на шахті ім. Вахрушева ДП «Ровенькиантрацит» (заборонений спуск людей в шахту через пожежу в 28-у штреку); на шахті «Ніканор-Нова» (припинена експлуатація 2-ї західної лави через перевищення вмісту метану (2,5%), 3-го західного ухилу через відсутність технічної документації); на шахті ТОВ «Стахановместоп» (припинена експлуатація вентствола №1 через неузгодженість планів ліквідації аварії, відсутність розрахункової кількості повітря).

Крім того, припинені роботи на шахтах Донецької області: на шахті ім. Засядька (припинена експлуатація 17-го західного конвеєрного штреку через місцеве скупчення газу метану до 6%); на шахті ім. Бажанова ДП «Макіївугілля» (заборонені роботи у 6-й західній лаві через місцеве скупчення метану до 3% на вентиляційному штреку).

По шахтах Львівської області: припинені роботи на шахті «Червоноградська» ДП «Львівугілля» (заборонено проведення 433-го бортового штреку внаслідок порушення пилегазового режиму); на шахті «Степова» ДП «Львівугілля» (заборонений спуск людей в шахту і проведення всіх робіт у шахті внаслідок аварійної зупинки вентилятора головного провітрювання, внаслідок чого шахта не була забезпечена розрахунковою кількістю повітря), передає «УНІАН».

За станом на початок липня 2005 року, у вугільній промисловості України функціонували 164 шахти (з них 93% - держвласність) і 3 розрізи.

Протягом 1991-2004 рр. виробнича потужність вугледобувних підприємств зменшилася з 192,8 млн. до 91,5 млн. тонн на рік.

Майже 96% шахт понад 20 років працюють без реконструкції. Дві третини основного стаціонарного обладнання відпрацювали нормативний термін експлуатації і потребують негайній заміні.

Видобуток вугілля в Україні в 2005 році скоротився на 2,8% або на 2230,6 тис. тонн, в порівнянні з 2004 роком - до 77921,4 тис. тонн. Видобуток енергетичного вугілля зріс на 5,4% - до 45241,1 тис. тонн, тоді як коксованого скоротилася на 12,3% - до 32680,3 тис. тонн.

У 2006 р., за словами міністра вугільної промисловості Віктора Тополова, планується видобути 80,6- 81 млн. тонн вугілля.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

378