Після підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги кількість одержувачів субсидій в Україні виросте вдвічі і складатиме 1,2 млн. сімей.
Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві Міністр праці і соціальної політики України Ігор Сахань, відповідаючи на запитання журналістів, які кроки планує здійснити уряд в плані допомоги сім'ям після підняття тарифів на газ і електроенергію, яке заплановано для населення з 1 липня поточного року.
«Ми зараз порахували, що після підвищення тарифів, якщо відбудеться так, як передбачається у відповідних проектах рішень із цього приводу, то в нас кількість одержувачів субсидій виросте десь з 600 тис. до 1 млн. 200 тис., тобто вдвічі. Таким чином, 1 млн. 200 тис. сімей, а це близько 4 млн. чол., отримають право на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням нових тарифів на газ у тих межах, в яких платять сьогодні, – це 15-20% доходу», - сказав Сахань.
За його словами, зараз в Україні діє програма житлових субсидій, яка була впроваджена 7-8 років тому. Відповідно до цієї програми, підтримку держави сьогодні одержує зовсім невелика кількість населення (600 тис.), оскільки, як відзначив міністр, протягом 6 років не підвищувалися тарифи, а доходи громадян зростали.
Сахань звернув увагу також на те, що в Україні є закон про індексацію грошових доходів населення, який передбачає індексацію заробітної платні, пенсії і всіх інших постійних виплат відповідно до зростання рівня інфляції. «Якщо в результаті зростання тарифів на газ і електроенергію відбудеться підвищення рівня інфляції, то автоматично працюватиме цей закон, і абсолютно все населення України в межах прожиткового мінімуму буде відповідним чином підтримано», - сказав він, передає «УНІАН».
Міністр також підкреслив, що ті категорії громадян, які мають право на пільги, вони частково або повністю одержуватимуть відповідну підтримку від держави надалі.
В той же час, підкреслив Сахань, зараз у Кабінеті Міністрів обговорюється варіант диференційованої оплати за житлово-комунальні послуги. Ця пропозиція була внесена прем'єр-міністром України під час останнього засідання уряду. «Продовжуються дискусії навколо можливості диференціювати оплату за газ, електроенергію і комунальні послуги. Диференціація, яка пропонувалася на рівні фахівців і була підтримана прем'єр-міністром, передбачала, що частина населення, яка споживає невелику кількість газу - до 350 кубометрів на сім'ю, платитиме в тих межах, які вона платить сьогодні. Тобто, для такої категорії підвищення тарифів не передбачається», - повідомив міністр. Він сказав, що є прихильником саме такого підходу, але в цьому випадку є певні складнощі адміністрування.
Сахань виразив надію, що уряд разом з місцевими органами виконавчої влади знайде оптимальний варіант, яким чином діятиме механізм надання державою допомоги населенню при підвищенні тарифів. На його думку, передусім, місцеві органи влади не мають упевненості в здійсненні субсидування з держбюджету через те, що необхідні додаткові фінансові ресурси на реалізацію цих програм. І для цього потрібно приймати відповідні зміни в закон.
«Я вважаю, що уряд повинен вносити складові, відповідні реальним потребам. За нашими розрахунками, десь 0,5 млрд. грн. додаткових фінансових ресурсів потрібно на пільги і відшкодування субсидій. Зрозуміло, що ці кошти потрібно передбачати у відповідних змінах закону про бюджет, але для цього потрібно остаточно вирішити, що таких коштів у бюджеті немає і, очевидно, подавати зміни вже у Верховну Раду», - сказав міністр.
Як повідомляв ForUm, Міністр економіки України Арсеній Яценюк стверджує, що державний бюджет має в своєму розпорядженні кошти для фінансування субсидій малозабезпеченим категоріям громадян у зв'язку з підвищенням цін на газ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом