Міністерство транспорту і зв'язку України ініціює приведення протягом 3-х років тарифів на метро в Україні до рівня їх собівартості. Про це сьогодні на конференції з проблем будівництва і експлуатації метрополітенів в Україні повідомив міністр транспорту і зв'язку Віктор Бондар.
За даними міністра, для виведення тарифів на собівартість, необхідно їх підвищити не менше ніж до 1 грн. 07 коп., «і навіть це не вирішує питання собівартості перевезень».
Як відзначив Бондар, тарифи в Україні найнижчі в СНД, не враховуючи Грузії, зокрема Тбілісі. Наприклад, у Москві, за його словами, проїзд в метро становить в еквіваленті 2,33 грн., в Санкт-Петербурзі - 1,88 грн.
При цьому міністр відзначив, що при вирішенні проблем тарифів на метро, які не покривають реальні витрати, необхідно проводити виважену політику, а не «піднімати тарифи з завтра». Як сказав Бондар, необхідно продумати тарифну стратегію на 3 роки і спільно з комунальними органами влади вирішувати, яку політику проводити.
При цьому Бондар відзначив, що він би проводив таку політику шляхом приведення тарифів до рівня їх собівартості. На його думку, в тарифі повинні бути закладені витрати на утримання і обслуговування метрополітенів, а витрати на розвиток і будівництво нових ліній - перекладені на місцеві органи влади і дотації з їх бюджетів, передає «УНІАН».
За словами міністра, можливий варіант, коли всі статті витрат - і утримання, і будівництво - буде закладене в тарифах. «Але такий метод не спрацює в Дніпропетровську, оскільки тариф тоді досягне 3 грн., і метрополітен у такому разі стане неконкурентноспроможним», - відзначив Бондар, додавши, що в метро м. Києва і Харкова «така політика може бути виправдана». Щодо донецького метро, яке тільки будується, міністр сказав, що тут необхідний «окремий погляд», необхідно виділяти кошти для великого будівництва.
Бондар у черговий раз відзначив необхідність передачі метрополітенів у комунальну власність (на сьогодні в комунальній власності перебуває Київський метрополітен – ред.).
Як наголошувалося на конференції, в Держбюджеті на поточний рік на розвиток метрополітенів виділено 200 млн. грн., зокрема: 90 млн. грн. - на Київський, 50 млн. грн. - Харківський, 35 млн. грн. - Дніпропетровський і 25 млн. грн. - на Донецький метрополітен. При цьому Мінтрансзв’язку, за словами міністра, подавало бюджетний запит на виділення 626,2 млн. грн. в Держбюджеті-2006. Бондар повідомив, що в 2007 р. планується отримати на розвиток метро близько 400 млн. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом