Нестор Махно оголошений поза законом і смерть пророка Мухаммеда.

В Карелії відзначають День Республіки (вперше відзначався в 1999). Дата 8 червня вибрана як день утворення в 1920 році Карельської Трудової Комуни. В Росії День соціального працівника. Саме цього дня в 1701 році Петром I приймається Указ, що поклав початок створенню державної системи соціального захисту, "Про визначення в будинках Святого Патріархату богадільні жебраків, хворих і старих". За указом Петра “на десять чоловік хворих - в богадільні повинен бути один здоровий, який би за тими хворими ходив і всяке їм вспоможеніє чинив”. На Соломонових островах День Темоту.

Цього дня в 1919 році радвлада оголосила Нестора Махна поза законом, хоча тривалий час використовувала його бригади і авторитет собі на користь. Нестор Іванович Махно народився на Єкатеринославщині, в селі Гуляйполе. В 1913 р. Нестор одержує диплом про закінчення училища з правом викладати в сільській школі. Але за пропаганду ідей анархізму Махно був звільнений і висланий під нагляд поліції в своє рідне Гуляйполе.

Під час Громадянської війни стає керівником анархо-селянського руху в Україні. Очолюваний Махном рух (загальна чисельність непостійна - від 500 чоловік до 35 тис.) виступав під гаслами «безвладної держави», «вільних рад», вело озброєну боротьбу проти німецької нашесті, білогвардійців, а потім і проти радвлади. Рух ліквідовано Червоною Армією. 1921 року Махно емігрував.

Анархісти користувалися всенародною підтримкою, тому що махновці, на відміну від білих і червоних, місцевих мешканців не грабували (уявлення про махновщину як розгул неконтрольованого бандитизму – пізні ідеологічні кліше). Залишок життя Нестор Іванович Махно провів в еміграції – спочатку в Румунії, потім у Польщі (де відсидів у в'язниці за підозрою в антипольській діяльності) і у Франції. Помер у паризькому госпіталі 6 липня 1934 року. Визволитель українського селянства, кавалер ордена Бойового Червоного Прапора, анархіст батечко Махно похований на кладовищі Пер-Лашез.

Православні: Аверкій, Алфей, Георгій (Єгор, Юрій), Олена, Іван, Карпо, Макар.
Католицькі: Максим, Медард.

Цього дня:

632 Помер засновник ісламу пророк Мухамед (народ. ок. 570).

1786 В Нью-Йорку вперше поступило в продаж морозиво.

1815 Польщу приєднано до Росії.

1861 На референдумі дві третини виборців штату Теннесі проголосували за вихід із США.

1869 Айвз Макгаффні з Чикаго запатентував пилосос.

1912 В Лос-Анджелесі встановлено кіностудію «Universal».

1934 В СРСР введено кримінальну відповідальність родичів підсудних за "недонесення" про "державний злочин", що відбувся або був запланований.

1940 Оголошено про відкриття нептунія, 93-го елемента в періодичній таблиці Менделєєва.

1946 Засновано Міжнародну організацію журналістів (МОЖ).

1947 Вперше відкрито судноплавство по всьому Дніпру.

1950 В Празі чеським судом засуджено до страти лідера чеських соціал-демократів Мілада Хокарова.

1960 Вбивця Л. Троцького Рамон Меркадер отримав у Кремлі зірку Героя Радянського Союзу.

1972 На екрани вийшов фільм Леоніда Гайдай "Дванадцять стільців".

1978 Солженіцин перед Асамблеєю випускників Гарвардського університету (20000 чоловік) виголосив промову "Розколений світ", промова транслювалася телебаченням США.

1988 Прийнято закон "Про кооперацію в СРСР" (початок легалізації приватної діяльності - другий етап перебудови).

2002 Після ремонту в Києві відкрився кінотеатр "Київська Русь" з найбільшим кіноекраном серед кінотеатрів країн колишнього Союзу (11х24 м). Кількість місць - понад 1000.

8 червня народилися:

1625 Джованні Кассіні, італійський астроном, академік Празької АН, відкрив супутники Сатурна: Япет, Рею, Тетіс і Діону, встановив, що кільце Сатурна складається з двох частин, а Марс і Юпітер обертаються.

1784 Марі Карем, французький кулінар, придворний кухар Талейрана і Олександра II, автор рецептів, що використовуються і зараз.

1810 Роберт Шуман (1810-29.7.1856), німецький композитор, музичний критик, виразник естетики німецького романтизму ("Метелики", "Карнавал", "Любов поета").

1895 Сантьяго Бернабеу, власник і президент мадридського "Реала", ім'ям якого названо стадіон у Мадриді.

1910 Джон Кемпбелл (1910-11.7.1971), американський письменник-фантаст. В США його називають батьком наукової фантастики.

1962 Нік Родс, клавішник англійської групи Duran Duran в Бірмінгемі (Великобританія).

1963 Дмитро Анатолійович Співаков, актор театру і кіно ("Аліса і букініст", "Біси", "На тебе сподіваюся").

1964 Ніка, співачка ("Три хризантема", "Секс-бомба").

1966 Джуліанна Маргуліс, американська актриса.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

694