Купувати лікарські препарати в легальних аптеках і аптечних кіосках безпечно, оскільки за якістю ліків здійснюється безперервний контроль з боку держави. Про це підкреслив сьогодні під час прес-конференції в міністерстві перший заступник головного інспектора України з контролю якості лікувальних засобів Владислав Оніщенко, повідомляє кореспондент ForUm’у.

За його словами, на сьогодні існує дуже мала вірогідність того, що на прилавки аптек потраплять неякісні лікпрепарати, оскільки на всіх етапах - створення, виробництво і реєстрація препаратів, видача ліцензій, реалізація і застосування пацієнтом, існує "жорсткий і безперервний контроль з боку держави".

За його словами, під час реєстрації лікувальних засобів здійснюється перевірка щодо ефективності, якості і безпеки лікувального засобу. Також, щороку переглядаються вимоги у бік підвищення критеріїв якості, безпеки і ефективності препаратів.

За словами Оніщенка перевірки аптечних і лікувально-профілактичних установ, які реалізують ліки, регулярно здійснюються фахівцями Держінспекції з контролю якості лікувальних засобів із залученням правоохоронних органів і місцевих органів виконавчої влади, представників управлінь охорони здоров'я облдержадміністрацій і т.п.

Під час прес-конференції директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров'я України Віктор Чумак підкреслив, що в міністерстві "активно впроваджується система забезпечення якості лікпрепаратів, яка "є найкращою" і наближена до євростандартів. І всі лікувальні засоби, які зареєстровані в нашій країні, запевнив він, - відповідають вимогам держави у можливості їх застосування в лікарській практиці. "Ми сьогодні можемо затверджувати, що всі ліки, які є в аптеках - якісні", - підкреслив В. Чумак, додавши, що "система контролю хоча і важка, але працює".

Що стосується препаратів, що раніше зареєстровані, то, за словами директора Державного фармакологічного центру МОЗУ, у випадку, якщо вони не відповідають сучасним вимогам якості, їх через систему післяреєстраційного нагляду вилучають з ринку. До речі, минулого року таких лікувальних засобів було вилучено 7, а цього року - 2.

Інформаційно: в Україні за станом на 7 червня 2006 р., зареєстровано 17 219 готових лікувальних засобів на основі 2647 діючих речовин або їх комбінацій. Враховуючи те, що на фармринку країни майже 90% лікувальних засобів – це генерики (копії відомих брендів) з 2005 року в Україні легалізовано всі 4 світових стандарти доведення еквівалентності копій щодо брендів.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

288