Українська делегація вважає невдалими переговори в Москві з питання про делімітацію акваторії Азовського моря, заявив у вівторок на прес-конференції в Москві перший заступник глави МЗС України Антон Бутейко.

"Переговори з питання про делімітацію були інтенсивними, і ми досягли певних домовленостей. В той же час Україна побачила відсутність можливостей для подальшого прогресу", - сказав український дипломат.

На його думку, проблема полягає в тому, що при вирішенні цього питання Росія спирається на Керченський договір від 2003 року, за яким Азовське море - це історичні внутрішні води РФ і України.

" Тому експерти з РФ пропонують формули делімітації, які розходяться з нашими поглядами", - відзначив Бутейко, передає «Інтерфакс-Україна».

Він додав, що переговори зайшли в глухий кут; Україна запропонувала внести зміни до Керченської угоди в частині надання Азовському морю статусу, який дозволяв би використовувати для делімітації міжнародні норми.

За словами Бутейка, сторони також обговорили питання про делімітацію Чорного моря.

" Ми знайшли розуміння в деяких елементах, але прогресу, на який розраховували, досягти так і не змогли", - сказав Бутейко.

За його словами, за підсумками переговорів сторони повинні були підписати підсумковий протокол, регламент роботи двох підкомісій, а також звернення до Білорусі, проте російська сторона відмовилася підписувати ці документи.

Як заявив Бутейко, причиною подібного кроку з боку російської делегації стало те, що Україна висловила побажання змінити Керченський договір.

" Це неадекватна реакція на пропозицію, яка була направлена на вихід з глухого кута. Ми здивовані реакції Росії - адже текст угоди передбачає її зміну. Ми вважаємо, що за цією реакцією стоять політичні мотиви", - підкреслив Бутейко.

Він також додав, що делегації Росії та України провели консультації з питань співпраці з ЄС і НАТО, які пройшли в сприятливій атмосфері.

" Хочу підкреслити, що ці консультації були дуже своєчасними і важливими. Відновлення консультацій на ці теми після дворічної перерви показує бажання наших держав вирішувати питання у дусі взаєморозуміння", - заявив Бутейко.

Він також підкреслив, що курс України на ЄС і НАТО - це основна стратегічна мета держави на перспективу.

Відповідаючи на питання про те, чи не є бажання України вступити в НАТО антиросійським, Бутейко спростував подібне припущення.

" Росія, згідно з заявами її представників, не розглядає НАТО як загрозу і, відповідно, приєднання України до НАТО не може бути загрозою для РФ. Наша мета - це добросусідські відносини з Росією", - відзначив Бутейко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413