Голова правління ВАТ «УкрГідроЕнерго» Герой України Семен Поташник категорично заперечує твердження про аварійність греблі Київської ГЕС.

Поташник відзначив, що Київська ГЕС працює в звичайному режимі, всі її механізми перебувають в нормальному експлуатаційному стані.

„Споруда Київської ГЕС розрахована на експлуатацію протягом 100 років, і я не бачу жодного підстав для заяв про загрозу аварії”, - сказав він.

Цього року, сказав Поташник, “ми в звичайному режимі спрацювали під час весняної повені, регулюючи пікові показники води з тим, щоб території нижче Київській ГЕС, зокрема і місто Київ, не потрапили під затоплення”.

За його словами, Київська ГЕС щорічно виробляє 700-800 мільйонів кіловат-годин електроенергії, забезпечуючи споживачів в пікові періоди доби - вранці і ввечері.

Також повністю заперечує чутки про нібито аварійність греблі Київської ГЕС директор каскаду Київських ГЕС і ГАЕС Микола Бідний.

„Станція працює в проектному режимі, немає жодних підстав для катастрофічних прогнозів”, - заявив він, повідомляє «УНІАН».

За його словами, амортизаційний термін греблі Київської ГЕС, збудованої в 1964 році, розраховані на 100 років.

„Насправді ж вона може стояти і 200 років. На ній встановлена автоматична система збору даних про стан греблі, грунтових вод, яка дозволяє здійснювати постійний моніторинг. Кожні чотири роки ситуацію довкола цієї греблі і всіх інших споруд каскаду досліджує міжвідомча урядова комісія”, - сказав Бідний.

Бідний повідомив, що наразі на Київській ГЕС здійснюється другий етап реконструкції на кошти кредиту Всесвітнього банку, після закінчення якого експлуатаційні якості ГЕС будуть істотно вдосконалені.

Як повідомляли деякі ЗМІ, днями керівник незалежної міжнародної групи учених з прогнозування наслідків катастроф Василь КРЕДО заявив про те, що „Київське водоймище є найнебезпечнішим місцем на планеті”.

За словами Креда, аварійність греблі зараз становить 93%. В Київському водосховищі натепер близько 500 млн. тонн високорадіоактивних мулистих нашарувань.

За словами Креда, якщо Київська ГЕС буде пошкоджено, наприклад в результаті навіть не дуже сильного землетрусу, то земляна гребля не витримає, і тоді на Оболонь, Троєщину, а потім і на всю Україну "хлине радіоактивне цунамі з Київського моря".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

442