Війна

Дрони вдарили по найбільшому нафтохімічному комплексу Росії у Тобольську

Дрони вдарили по найбільшому нафтохімічному комплексу Росії у Тобольську

У Тюменській області заявили про атаку дронів на промислове підприємство СІБУР.

У Тюменській області Росії вранці 10 серпня безпілотники атакували центральну газофракційну установку нафтохімічного комплексу «ЗапСибНефтехим» у Тобольську, що належить холдингу СІБУР. Про ураження об’єкта повідомив російський Telegram-канал Astra з посиланням на результати OSINT-аналізу. Інформацію також підтвердив український канал Exilenova+.

«ЗапСибНефтехим» є найбільшим нафтохімічним комплексом Росії. Підприємство входить до холдингу СІБУР і переробляє побічні продукти нафтовидобутку. Потужність комплексу становить близько 2,5 млн тонн полімерів на рік.

На центральній газофракційній установці рідку суміш газів переробляють на сировину, яку надалі використовують для виробництва поліетилену та поліпропілену. Ці матеріали застосовують, зокрема, для виготовлення деталей, труб і пакування.

Губернатор Тюменської області Алєксандр Моор раніше повідомив про атаку безпілотників на регіон. За його словами, після падіння кількох дронів на території одного з промислових підприємств виникла пожежа. Назву підприємства він не уточнив.

Про постраждалих унаслідок атаки не повідомлялося.

Від Тобольська до кордону з Україною близько 2200 км. Українські військові наразі офіційно не підтверджували причетність до атаки.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії українські сили регулярно завдають ударів по об’єктах на території РФ, зокрема по підприємствах паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів. У Генштабі ЗСУ заявляли, що такі операції спрямовані на зниження бойового потенціалу російських військ і створення умов для припинення російської агресії.

За даними Bloomberg, із середини квітня до 13 липня 2026 року ЗСУ близько 50 разів атакували російські нафтопереробні заводи. Щонайменше 24 із 34 великих НПЗ зазнали ударів, а обсяги нафтопереробки в Росії скоротилися до найнижчого рівня більш ніж за два десятиліття.

Автор: Богдан Моримух

Теги: