Скандал, викликаний появою у Феодосії американського військового корабля «Едвантедж», є результатом недостатнього рівня пропаганди євроатлантичної інтеграції України. Таку думку ForUm’y висловив директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Кость Бондаренко.

«Негативне ставлення частини населення України до НАТО і Заходу є настільки суттєвим, що поява будь-якого корабля з натяком на зв'язок з ними не могла сприйматися по-іншому. Річ у тому, що пропаганда НАТО, ЄС, Заходу серед населення України є настільки неефективною і непрофесійною, що чекати іншої реакцію було б нелогічно. Влада пустила цю справу самопливом, а зараз намагається вирішити все наскоком», - вважає політолог. За його словами, «ситуацію з американським кораблем у Феодосії не потрібно недооцінювати».

Народний депутат із фракції БЮТ Андрій Шкіль пояснив феодосійські події так: «Просто політичні аутсайдери хочуть вислужитися перед спонсором. Росія буде завжди проти вступу України в НАТО. Оскільки це відрізує пуповину, яка зв'язувала Україну, від колишнього Союзу». Він також повідомив, що недавно повернувся з парламентської Асамблеї НАТО. «Там цьому питанню не надали ніякої уваги. Всім ясно, що це момент політичної клоунади», - зазначив депутат.

Член КПУ Юрій Соломатін заявив: «Це не можуть бути звичайні міжнародні навчання. Бо Україна ще в 1990 році в Декларації про суверенітет проголосила свої наміри стати позаблоковою, нейтральною і без'ядерною державою».

«Нас починають привчати в рамках популяризації НАТО до думки, що все нормально. НАТО нам кинуло на піар $1 млн. Ну подумаєш, той корабель прийшов, інший. Верховна Рада схвалювала чи ні і т.д.», - обурився Соломатін. Він також назвав євроінтеграційні і євроатлантичні устремління Президента і уряди «державною зрадою» і висловив надію, що «коли влада зміниться, їм буде пред'явлено звинувачення, як і колишнім Президентам, які потурали подібним діям».

Політолог Олександр Дергачов вважає, що феодосійський скандал був спровокований штучно. «Ситуація не склалася, її штучно склали. Там немає предмету для такого шуму. Натомість є політичні сили, яким він потрібен. Отже, а у нас демократія, ми маємо необхідність спостерігати, як роздувається скандал. Щоб цього не трапилося, можливо, потрібно було звернути увагу на впорядкованість процесу, на повноту інформації. Влада на цьому не акцентувала увагу. Все решта – політтехнологія», - зауважив Дергачов.

Директор Українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов дотримується протилежної думки. «В ситуації з допуском американського військового корабля і озброєнь НАТО на територію України, без сумніву, є видимими явні порушення української Конституції з боку вітчизняних урядовців», - наголосив Корнілов.

Експерт також нагадав, що повноваження допуску іноземних військових підрозділів закріплені за парламентом, додавши, що органи прокуратури зобов'язані порушити кримінальну справу проти відповідальних за появу корабля урядовців.

Як раніше повідомляв ForUm, в понеділок, 29 травня, в порт Феодосії в рамках підготовки до українсько-американських тактичних навчань ВМС «Сі Бриз - 2006» прибуло американське комерційне транспортне судно, яке доставило в Україну інженерну техніку і будівельні матеріали в рамках матеріально-технічної допомоги ЗС України.

Техніка і матеріали будуть використані для вдосконалення навчально-тренувальної бази Старокримського полігону ВМС України, де пройде берегова фаза майбутніх навчань «Сі Бриз - 2006» з 16 липня по 2 серпня після надання згоди Верховною Радою на допуск підрозділів іноземних ЗС на територію України.

Для потреб навчань на полігоні потрібно побудувати кілька автономних приміщень ангарного типу для мешкання військовослужбовців - учасників навчань і деякі об'єкти навчально-тренувальної бази.

Після проведення навчань на Старокримському полігоні буде проводитися звичайна бойова підготовка підрозділів Збройних сил України, а також для участі в миротворчих операціях.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

441