Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що різкої зміни у відносинах між Україною і Росією не відбудеться, незалежно від конфігурації створюваної в Україні парламентської коаліції.
«Я не думаю, що будуть якісь різкі зміни, яка б коаліція не була», - сказав Черномирдін в інтерв'ю журналістам у вівторок в Києві.
Він відзначив, що робить такий висновок, зокрема, грунтуючись на програмах і заявах тих партій, які пройшли до парламенту.
Черномирдін заявив, що Росія не має відносин до пікетування у Феодосії американського корабля з обладнанням для проведення навчань. «Росія тут ні причому. Це волевиявлення ваших людей», - сказав посол.
Дипломат припустив, що ці акції можуть бути пов'язані з тим, що людям не пояснюють «хто там розвантажує, навіщо розвантажує», передає «Інтерфакс-Україна».
Він скептично віднісся до саміту ГУАМ, що пройшов у Києві. «Враження від ГУАМ? Та ніякого. Зібралися, поговорили, вже не вперше. Ми нічого не чекаємо. Це вас треба запитати, що чекають члени ГУАМ від цієї організації», - сказав російський посол, відповідаючи на запитання про ставлення Росії до об'єднання.
Як повідомляв ForUm, 27 травня до Феодосії прибуло транспортне судно США «Едвантедж», з якого була розвантажена інженерна техніка і будівельні матеріали, призначені для вдосконалення учбово-тренувальної бази Старокримського полігону Військово-морських сил України.
В той же час місцеві мешканці влаштували біля воріт порту стихійний мітинг. Вони виражали обурення з приводу того, що їм нічого невідомо про мету візиту американців, а також, що іноземні війська присутні без дозволу Верховної Ради.
В Міністерстві оборони України пояснили, що судно «Едвантедж» - це передовий загін, який готує планові навчання «Сі бриз-2006». За їх словами, цей захід сплановано ще минулого року, тобто про нього повинні знати місцева влада і керівництво порту. В цілому до участі в навчаннях запрошено 40 країн. А те, що дозволу на присутність американців від парламенту немає, в Міноборони вважають проблемою тимчасовою. Поки представники НАТО будуватимуть казарми, згоду українські військові сподіваються отримати.
В Міноборони, а також у Міністерстві закордонних справ України вважають ситуацію навколо судна США у Феодосії політиканством і спробою зірвати курортний сезон у Криму. «Будь-які спроби зараз дати політичне забарвлення цим процесам - це є політиканством, це не політика», - сказав міністр оборони Анатолій Гриценко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом