
Чеський уряд затвердив програму навчання українських пілотів у рамках допомоги Збройним силам України. Відповідну ініціативу подала міністр оборони Яна Чернохова, повідомляє пресслужба оборонного відомства.
Підготовку здійснюватиме державна компанія LOM Praha, і цього року планується навчити до восьми пілотів. Програма включатиме 150 годин льотної підготовки вартістю 32 мільйони чеських крон, що фінансуватиметься з бюджету чеського Міноборони.
Навчання відбуватиметься не на бойових F-16, яких Чехія не має, а на симуляторах та дозвукових літаках L-39. Водночас українська сторона зацікавлена саме в такому форматі тренування.
«Якщо Україна хоче ефективно захищатися, їй потрібна не лише техніка, а й добре підготовлені сили. Чехія як частина "коаліції можливостей" бере на себе відповідальність», — заявила Чернохова.
Це вже не перша подібна ініціатива: Прага системно підтримує підготовку українських військових, зокрема інструкторськими місіями та поставками техніки.