Перша сесія депутатів Верховної Ради п'ятого скликання буде абсолютно ганебною. Таку думку в коментарі ForUm’y висловив член парламентської фракції «Регіони України» Тарас Чорновіл.

«Перша сесія нової ВРУ буде абсолютно ганебною, уже перші прояви є. Але, починаючи з другої, Рада продемонструє достатній рівень професіоналізму і покаже нормальний результат», - заявив депутат.

За словами Чорновола, його не «особливо лякає непрофесіоналізм нових депутатів, в якому їх звинувачують всі кому не лінь». «ВРУ обновилася, зараз маємо оновлення на дві третини. Це колосальна ротація. У всіх фракціях збереглися давні, достатньо активні, достатньо компетентні депутати, які займалися і раніше законотворчістю. Тому в цьому плані фракції зможуть нормально працювати», - зазначив нардеп.

«Нова ВРУ законодавчо буде більш зрілою, а політично, на превеликий жаль, ні», - вважає Чорновіл.

Народний депутат 2-го, 3-го і 4-го скликань Катерина Ващук висловила думку, що «перший день ВРУ 5-го скликання показав, що буде складно знаходити спільну думку».

«Це відчувається у всьому, зокрема і в тому, що не вистачило двох місяців, щоб домовитися про коаліцію, довелося взяти тайм-аут. Це значить, що домовлятися буде важко, якщо важко знайти розуміння головних питань, то зіткнень не уникнути при обговоренні менш важливих», - зауважила вона.

Віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин Ростислав Іщенко прокоментував початок першої сесії народних депутатів п'ятого скликання найбільш виразно: «Складається таке враження, що політична еліта України зважилася на національне самогубство, але з якоїсь причини вибирає найболючіший спосіб здійснення цього рішення». На думку експерта, «вчора в одній залі зібралася вся слабкість і неадекватність української влади».

Іщенко також розкритикував рішення Ради про перерву до 7 червня. «З першого липня Росія черговий раз підвищить ціну на газ, і вона стане остаточно непідйомною для української економіки. Переговори на цю тему треба було вести ще з минулого року, шукати вихід. Але Україна не має уряду: старий пішов, новий не прийшов, а оранжеві продовжують коаліційний цирк і з цією метою влаштовують Раді канікули до початку червня», - зазначив він.

Директор соціальної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що новий парламент нічим не відрізняється від попередніх, хоча там дійсно дуже багато нових осіб.

«Вони ще поки що наївні і недосвідчені, але дуже скоро вони навчаться бачити знаки, розуміти сигнали і грати в маленькі сценарні ігри. Потім з'являться власні інтереси і бажання особистих перспектив. Отже через півроку все устаканиться і ми матимемо звичайний середній парламентський корпус», - сказав політолог, коментуючи перспективи роботи парламенту нового скликання.

Специфікою нового парламенту Небоженко назвав той факт, що «50% політичних і економічних рішень доведеться вирішувати публічно». «Доводити їхню ефективність, домовлятися публічно з іншими фракціями і політичними силами. Це і є парламентський майданчик. Людство не випадково придумало такий оригінальний механізм», - зазначив він. «Це вже не Верховна Рада, вона була уламком радянської системи, не дивлячись на те що там були баталії, бійки. Депутати самі не підозрюють, що вони прийшли не в нову Верховну Раду, а в парламент, якого в Україні до цього ще ніколи не було», - вважає Небоженко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407