Україна розділяє оцінку міжнародного співтовариства щодо відповідності демократичним стандартам проведеного в Чорногорії референдуму з питання її державно-правового статусу.

Про це сказав сьогодні на брифінгу керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Василь Філіпчук.

За його словами, Україна впевнена, що народи Сербії і Чорногорії збережуть тісні дружні відносини, плідно співпрацюватимуть на двосторонньому, регіональному і міжнародному рівнях заради демократії і добробуту своїх народів.

Філіпчук відзначив, що Україна готова всебічно розвивати взаємовигідні партнерські відносини з Чорногорією як з дружньою суверенною державою. Він також підкреслив, що Україна бере активну участь у зусиллях міжнародного співтовариства з підтримки миру і стабільності на Балканах, і Україну з народами Сербії і Чорногорії поєднують давні традиції дружби і співпраці, передає «УНІАН».

Відповідаючи на запитання журналістів, Філіпчук відзначив, що будь-які порівняння ситуації в Україні, яка є унітарною державою, з ситуацією в Сербії і Чорногорії, яка є конфедерацією і складається з суб'єктів, що аналогічні суб'єктам колишнього Радянського Союзу, є некоректним. «Будь-яка проекція референдуму, проведеного в Чорногорії, на будь-яку іншу країну нашого континенту, є некоректною. Я думаю, цей приклад не може якимось чином бути використаний з тією чи іншою сепаратистською метою», - відзначив Філіпчук.

Як повідомляв ForUm, 21 травня в Чорногорії пройшов референдум щодо незалежності. Згідно з офіційними результатами опитування, 55,5% громадян висловилися за незалежність від Сербії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343