З метою популяризації здорового та безпечного способу життя серед дітей і молоді, підвищення рівня їхньої практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях на базі оздоровчого табору «Березовий гай» у селі Скраглівка Бердичівського району Житомирської області відбулися обласні змагання-випробування Всеукраїнського громадьського руху юних рятувальників «Школа безпеки».

Як повідомили ForUm’у у центрі пропаганди ГУ МНС у Житомирській області, 19 команд разом із керівниками та групою підтримки прибули на місце проведення заходу. За умовами гри учасники повинні були жити всі три дні на природі в наметах. Готування їжі на багатті, вечір знайомств, улаштований адміністрацією табору, пісні під відкритим небом - коли ще з'явиться можливість так відпочити? Одним з етапів змагання була перевірка знань щодо безпеки життєдіяльності. Дітям довелося відповідати на питання, пов'язані з екстремальними ситуаціями, що можуть виникнути в житті кожного з них, будь-то небезпека при пожежі, на воді, у лісі або поводження з отруйними речовинами, тваринами, комахами. Головна задача тут - кмітливість та вміння швидко знайти вірне рішення.

Нелегким виявилося і подолання пожежної естафети. Задум був таким. Від вихідної точки один із членів команди пробігає 100 метрів до столу, на якому знаходиться телефон, піднімає трубку, набирає пожежну частину і повідомляє про умовну пожежу. При цьому він повинен сказати що горить, назвати адресу пожежі, чи є люди в будинку, представитися і продиктувати свою домашню адресу та номер телефону. Судді, а ними були представники Головного управління МНС в області, напевно, ніколи б не могли подумати, що діти вміють так швидко розмовляти. Учасники умудрялися все робити на бігу, фактично не зупиняючись біля столу, для того, щоб якнайшвидше передати естафетну паличку наступному гравцю. Потім йшло подолання перешкоди зі з'єднанням пожежних рукавів. І вже останній учасник, переодягнений у справжній бойовий одяг рятувальників, біг до палаючого протвиню, підхоплював вогнегасник і гасив полум’я.

Здатність школярів швидко та вірно поратися з поставленими завданнями, довела всім усім присутнім, що юні рятувальники області з кожним роком підвищують свій рівень професіональної підготовки, і мають повне право брати участь у боротьбі за перше місце на Всеукраїнському турнирі. Адже протягом трьох днів діти змагалися не тільки по лінії МНС, а й багатьох інших відомств. Медикам, наприклад, вони показували свої здібності у перев'язуванні ран один одному, накладанні шин і транспортуванні «поранених» на ношах. Управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації поставило перед учасниками свої завдання.

Хлопці переборювали висоту за допомогою альпіністського спорядження і проходили болото по купинах. На швидкість вдягали спеціальний костюм Л-1, що служить для захисту шкіри від небезпечних факторів ураження хімічною і бактеріологічною зброєю. А також демонстрували еменесівцям уміння користуватися приладами для виміру радіації. Взагалі, хто хоча б раз відвідав подібні змагання, той знає, що «Школа безпеки» - це не тільки швидкість, спритність та видовище. Це, насамперед, результат копіткої праці, вдосконалення майстерності та бажання бути найкращим. А ще треба мати кмітливий розум, щоб усі ці умовні надзвичайні техногенні та природні ситуації подолати. І ось настав цей довгоочікуваний і такий сумний момент. Сумний - тому що всі встигли здружитися, а деякі навіть закохатися, розлука дається важко. Але сум відходить на другий план. Не можуть стримати свої емоції юні рятувальники під час оголошення результатів.

За загальними результатами змагань перемогу здобула команда райцентру Брусилів. За ними - Червоноармійські школяри, а третю сходинку п’єдесталу зайняло місто Коростень. Хочеться привітати переможців та побажати їм: повний вперед!

.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298