Лідер Партії регіонів Віктор Янукович прогнозує створення коаліції за участю очолюваної ним силою в червні.
«Наша позиція спокійна, впевнена і ми вважаємо, що уже в червні коаліція за участю Партії регіонів буде створена», - сказав Янукович під час бесіди із заступником держсекретаря США Девідом Крамером у понеділок, інформує прес-служба партії.
Він нагадав, що Партія регіонів розробила і розіслала народним депутатам, які пройшли до парламенту, проект коаліційної угоди. За його словами, конкретні переговори про її підписання почнуться після складення депутатами присяги.
Єдиною вимогою, яку висуває на переговорах Партія регіонів, є наміри створити стабільну коаліцію, здатну протриматися п'ять років. «В іншому разі ми не будемо брати участі в такій коаліції», - сказав Янукович.
Янукович повідомив, що вибори були демократичними і прозорими. Водночас він відзначив застосування адміністративного ресурсу. За його словами, влада не змогла організувати якісне складання списків виборців. «Ми, прийшовши до парламенту, зробимо все, щоб на законодавчому рівні виправити ці недоліки. Наступні вибори будуть більш якісними, прозорими і демократичними», - сказав він.
Економічну ситуацію в країні лідер партії охарактеризував як таку, що погіршується з уповільненням темпів зростання економіки, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Зі свого боку Крамер відзначив, що США з великим інтересом спостерігають за подіями в Україні, і висловив упевненість, що народ України отримає парламентську більшість і уряд, гідні своєї відповідальності перед країною».
Як раніше повідомляв ForUm, посол США в Україні Джон Гербст вважає, що будь-яка коаліція, сформована політичними силами, що пройшли у Верховну Раду, буде демократичною.
Про це він сказав, відповідаючи на питання, чи не стане можлива коаліція за участю Партії регіонів відходом від демократії.
«Ми (США – ред.), безумовно, хотіли б бачити коаліцію, яка б була зацікавлена в продовженні реформ. Але ми цілком готові співробітничати з будь-якою коаліцією. Я взагалі не розумію, як можна назвати коаліцію, яка буде сформована в результаті демократичного процесу, відходом від демократії. Всі партії, що будуть представлені в новій Верховній Раді, отримали свої мандати демократичним шляхом», - наголосив Гербст.
За його словами, проблеми з коаліцією, які спостерігаються в Україні сьогодні, не «є чимось незвичайним в демократичному суспільстві». Він навів як приклад Німеччину, де також проходили дуже складні переговори про формування коаліції.
«Ми хотіли б бачити коаліцію, яка б була віддана справі реформ. Питання формування уряду залежить від політиків, вибраних у Верховну Раду. Ми будемо співробітничати з тим урядом, який буде сформований в результаті переговорів між цими політиками», - сказав він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом