В США Міккі Маус, а у Києві трамвай

В Україні – День науки. Міжнародний день Космосу. Був оголошений американським астронавтом Ендрю Томасом з борта орбітальної станції "Мир" в лютому 1998 р. Міжнародний день ЮНЕСКО за культурний розвиток. В Індії сьогодні День боротьби проти тероризму (відзначається в роковини загибелі (1991) прем'єр-міністра Індії Раджива Ганді). В Канаді День народження королеви Вікторії. В Росії День створення Тихоокеанського військово-морського флоту Росії.

Перший електричний трамвай в Російській імперії пустили 21 травня (за іншими даними 2 травня)1892 року у Києві. Потім він з'явився у Вітебську, Одесі, Нижньому Новгороді, Казані, Львові, Твері, Єкатиринославлі. В столичних же містах — Петербурзі і Москві — йому довелося витримати боротьбу з конкурентами. А конкурентами були конки. Особливістю рельєфу Києва є круті пагорби, що свого часу спричиняло чимало проблем для конки. Для вирішення їх вирішення передбачалося запровадити канатний трамвай, але Аманд Єгорович Струве запропонував владі Києва збудувати електричний трамвай. 7 липня 1889 року Київська міська управа підписала з А.Є. Струве договір про облаштування "міських залізниць". 24 травня 1890 року був складений проект електричної трамвайної лінії по Олександрівському (тепер Володимирському) узвозу за маршрутом: Хрещатик – Поділ (до пароплавних пристаней). На Коломзаводі приступили до виготовлення трамвайних вагонів "системи Спрега". В кінці 1891 роки два трамваї були готові. У Києві в цей час велися всі необхідні роботи для запуску трамвая. 2 червня було відкрито регулярний рух. Одна з газет тих часів писала: "Вагон ішов вгору і вниз по крутій горі цілком задовільно і міг зупинятися без жодних утруднень в різних пунктах схилу».

Нині спостерігається зростання популярності трамвая в країнах Європи. За останні десять років трамвай був наново введений в таких містах як Ліон, Кройдон (передмістя Лондона), Барселона та інших.

За православним календарем: День апостола Іоанна Богослова (покровитель авторів, редакторів і видавців) Апостол Іоанн Богослов, улюблений учень Ісуса Христа і автор "Одкровення Іоанна Богослова" (рік народження невідомий, помер в 101 р. н.е.). Житіє Іоанна Богослова цілком природним чином зробило його патроном всіх, хто має стосунок до книг і книговидавництва. Окрім письменників, редакторів, видавців, друкарів своїм покровителем його вважають книгарі і працівники паперової промисловості. Крім того вважають, що молитва до святого апостола Іоанна Богослова рятує від отруєння, адже і сам Апостол Іоанн, викликаний до Рима імператором Доміціаном, прийняв отруту, яка на нього не подіяла.

Православні: Арсеній, Іван.

Католицькі: Віктор, Христофор, Теобальд.

Цього дня:

1499 Правителем з необмеженими повноваженнями Еспаньоли (так назвав Христофор Колумб відкритий ним острів Гаїті) замість адмірала був призначений Франсиско Боваділья. Причиною немилості Колумба стали доноси на нього, звинувачення в приховуванні королівських доходів, страти дворян.

1842 Вийшов у світ перший том "Мертвих душ" - великої сатири Гоголя. Рукопис другого тому Гоголь, як відомо, спалив.

1851 В Австралії знайдено перше золото.

1892 У Києві було запущено перший в Росії електричний трамвай.

1904 В Парижі заснована ФІФА — Міжнародна федерація футболу.

1918 У Києві представники різних партій сформували Українську національно-державну спілку.

1928 Уолт Дісней отримав патент на монопольне використання образу Міккі Мауса.

1979 Елтон Джон дав в Ленінграді перший з восьми концертів в Радянському Союзі, ставши першою західною зіркою рок-музики, яка виступила в СРСР.

2003 Один з найскандальніших в СНД заходів для молоді - фестиваль сучасної музики "Казантіп", який щороку проводився в Криму, був оголошений в автономній республіці "персоною нон грата".

21 травня народилися:

427 Платон (427 до н.е.-347 до н.е.), грецький філософ. Цю дату народження Платона наводять деякі джерела, хоча точних даних немає ("Апологія Сократа", "Федон", "Бенкет", "Держава").

1471 Альбрехт Дюрер (1471-6.4.1528), німецький живописець, графік, основоположник німецького Відродження ("Чотирьох апостолів", "Трьох селян", "Апокаліпсис").

1568 Томазо Кампанелла (1568-1639), італійський філософ.

1780 Елізабет Фраї (1780-12.10.1845), одна з перших англійських феміністок, реформатор тюремної системи у Великобританії.

1860 Віллем Ейнтховен (1860-29.9.1927), голландський фізіолог, Нобелівський лауреат 1924 року "за відкриття механізму електрокардіограми".

1921 Андрій Дмитрович Сахаров (1921-14.12.1989, фізик, батько радянської водневої бомби, правозахисник. У 1942 закінчив фізичний факультет МГУ, в 1947 захистив кандидатську дисертацію, став співробітником ФІАН, а в 1953-му захистив докторську дисертацію і був вибраний дійсним членом Академії наук СРСР, нагороджений Сталінською премією I ступеня і першою Зіркою Героя Соціалістичної Праці. В 1956-му нагороджений Ленінською премією і став двічі Героєм, втретє звання Героя присвоєно в 1962. В 1975 отримав Нобелівську премію миру. В 1980 за правозахисну діяльність був позбавлений всіх радянських нагород і засланий в закритий для іноземців місто Горький, звідки повернений в 1986.

1937 Софія Михайлівна Чіаурелі, грузинська актриса («Не горюй», "Хевсурська балада", "Мільйон у шлюбному кошику", "Шукайте жінку").

1949 Любов Поліщук, актриса. Багато років працювала на естраді, в Московському мюзик-холі. Вперше знялася в кіно, прекрасно зігравши крихітну роль пристрасної жінки-вамп у фільмі Марка Захарова "12 стільців" з Андрієм Мироновим. Провідна актриса Московського театру "Ермітаж". З 1990 одночасно працює у Йосипа Райхельгауза і в Театрі приватної антрепризи Андрія Житінкіна. Її чоловік Сергій Цигаль - художник-анімаліст, син - Олексій Макаров (від першого шлюбу) - артист Театру ім. Моссовєта.

1970 Наомі Кембелл, американська манекенниця і актриса.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

737