Українська мова в Україні повинна мати такий же статус, як і російська в Росії. Про це міністр юстиції України Сергій Головатий заявив сьогодні на нараді у віце-прем'єр-міністра України В’ячеслава Кириленка з питань забезпечення розвитку державної мови в Україні.

Головатий відзначив: «Стратегічні завдання української влади - досягти того, чого досягли всі сусіди, як на Заході, так і на Сході. Українська мова повинна мати такий же статус – не на папері, а в реальному житті, – як російська в Росії».

Він наголосив, що в Росії немає двомовності і що російська мова істотно домінує, тоді як Росія є федеральною державою, а Україна хоча і унітарна країна, але українська мова не має такого статусу, як російська в РФ. Тому Головатий переконаний, що завданням влади є «опрацювати» статус української мови на законодавчому рівні і створити інституційне забезпечення.

Крім того голова Мін’юсту вважає, що справа не в грошах, які виділяються на розвиток української мови, а в самій політиці. Наприклад, за його словами, на те, щоб державні службовці говорили по-українськи, гроші не треба. Не треба їх і на те, щоб на телеканалі «УТ-1» населення могло дивитися передачі про історію і культуру України не з 2 ночі до 6 ранку, а вдень або ввечері. Не треба коштів і на те, впевнений Головатий, щоб український гімн звучав на радіо, як колись щодня о 6 годині ранку звучав радянський. «Ми потребуємо нової пропаганди, тому що радянська пропаганда нас знищила», - наголосив він, повідомляє «ЛІГА».

Від себе Кириленко відзначив, що, незважаючи на наведені Головатим приклади, держава з бюджету передбачатиме все більше і більше грошей на розвиток української мови.

Натепер, згідно з Конституцією, українська мова має статус державної. Це положення роз'яснено Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/99, в якому вказується, що українська мова «є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом».

Але водночас звертається увага на те, що органи місцевої виконавчої влади, органи АРК і місцевого самоврядування можуть разом з українською використовувати і мови національних меншин в межах і в порядку, визначених законами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

337