У Києві у вересні відбудеться Другий всесвітній форум пам'яті Голокосту. Форум відбудеться через 65 років після трагедії Бабиного Яру.
Питання, які стосуються проведення форуму, у Вашингтоні обговорили президент Російського єврейського конгресу (РЄК) і Фонду «Всесвітній форум пам'яті Голокосту» В’ячеслав Кантор, заступник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Денієль Фрід і американські конгресмени. В зустрічі взяв участь голова Запорізької обласної державної адміністрації, член опікунської ради Всесвітнього єврейського конгресу від України Євгеній Червоненко, повідомили в прес-службі РЄК.
Сторони були єдині в тому, що будь-які спроби поставити Голокост під сумнів повинні зустрічати рішучу протидію, відзначає прес-служба.
Під час зустрічі Фрід і Кантор обговорили можливість участі вищих посадовців США, разом з представниками керівництва інших країн, у тому числі Росії, в заходах Другого форуму. На зустрічі була підкреслена важливість збереження і продовження діалогу між двома країнами заради зміцнення і збільшення співпраці в різних сферах. Кантор відзначив, що РЄК зі свого боку робитиме конкретні кроки в цьому напрямі, зокрема готовий провести в Москві саміт російських і американських єврейських організацій, передає «УНІАН».
На зустрічі з американськими конгресменами Генрі Воксманом, Гарі Аккерманом, Робертом Векслером, Томом Лантосом, Нітою Лоуей, Шеллі Берклі представники РЄК знайшли розуміння в тому, що як законодавці, так і громадські структури повинні шукати шляхи розширення російсько-американського діалогу і відкрито обговорювати наявні проблеми.
Крім того, конгресмени вважають важливим письмово звернутися до російського керівництва з закликом збереження і розвитку дружнього діалогу Росії і США, у тому числі через конкретні проекти, зокрема - створення глобальної програми дій, яка створила б передумови для зниження проявів антисемітизму і національної нетерпимості в світі.
« Однієї з причин значного зростання ксенофобських настроїв не тільки в Росії, а й в усьому світі є забудькуватість, втрата історичної пам'яті, – заявив на зустрічі Кантора. – Яскравим прикладом того, до чого це приводить, є Голокост».
Конгресмени погодилися з Кантором, що необхідне збереження історичної пам'яті через реалізацію на національному і глобальному рівнях освітніх програм для молоді з вивчення уроків історії, і пообіцяли надавати всебічну підтримку в проведенні всесвітніх форумів пам'яті Голокостц.
« Форуми дають можливість розказати і показати молодим людям на наочних прикладах передумови і результати проявів ксенофобії і національної нетерпимості, – відзначив Кантор. – Важливо, що лідери країн, виступаючи на таких заходах, мають нагоду не тільки показати своє негативне ставлення до цих явищ, але і на основі загальнолюдських цінностей донести це ставлення до молоді». Таким чином, на думку Кантора, керівники беруть на себе зобов'язання з запобігання будь-яких проявів цих явищ в своїх країнах.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом