Сьогодні під час чергового судового засідання в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Апеляційний суд м. Києва отримав і приєднав до матеріалів справи допуски до державної таємниці від представників потерпілої сторони, які отримали ці документи від Служби безпеки України після оголошення для цієї процедури перерви в судовому засіданні з 22 березня 2006 року.
Ці допуски, як і допуски інших учасників судового процесу, є необхідними, оскільки, за результатами державного експерта від 6 березня 2006 року, матеріали справи підпадають під дію грифа «цілком таємно», тому справа повинна розглядатися за відсутності неучасників судового засідання.
Судова колегія Апеляційного суду Києва, вивчивши отримані від сторін – учасників процесу допуски, оголосила 30-хвилинну перерву в судовому процесі, оскільки повний текст висновку держексперта про наявність державної таємниці в матеріалах справи повинен проголошуватися в закритому режимі. Для цього учасники судового процесу повинні перейти в інший зал судових засідань, здавши перед цим на вході в зал свої мобільні телефони і інші пристрої, які можуть сприяти можливому просочуванню секретної інформації з судового залу.
Подальше судове засідання після перерви проходитиме в залі №3 Апеляційного суду Києва, де і починалося 9 січня 2006 року слухання справи Гонгадзе.
Крім того, як пояснила головуюча на судовому процесі суддя Ірина Григор’єва, після оголошення висновку держексперта суд також у закритому режимі продовжить розгляд справи відповідно до визначеної раніше процедури.
У свою чергу під час перерви адвокат матері вбитого журналіста Лесі Гонгадзе Андрій Федур сказав журналістам, що подальший хід подій залежатиме від того, що саме міститься у висновку держексперта. Федур нагадав, що він особисто ознайомлений зі всіма матеріалами справи, у зв'язку з чим може прогнозувати, «що секретною є дуже невелика частина матеріалів». Тому адвокат припустив, що судових слухань у закритому режимі може бути не дуже багато, передає «УНІАН».
В той же час адвокат не виключив, що якщо у висновку держексперта міститимуться дані про повну секретність матеріалів справи, то він звертатиметься до відповідних органів для залучення певних посадовців до відповідальності за розголошування через засоби масової інформації матеріалів справи про вбивство Г. Гонгадзе. «Очевидно, - сказав Федур, - це будуть працівники прокуратури».
Адвокат також відзначив, що до цих пір ні він, ні Л. Гонгадзе не ознайомлені з результатом експертизи фрагментів тіла, яке нібито могло належати Г.Гонгадзе, зробленої в Інституті судової медицини університету Мюнхена в січні цього року. При цьому, за наявною в нього інформацією, результати цієї експертизи поступили в Генеральну прокуратуру України ще на початку лютого.
Як повідомляв ForUm, 9 січня 2006 року Апеляційний суд Києва почав розгляд по суті кримінальної справи про вбивство журналіста. В той же час суд вирішив слухати справу частково в закритому режимі.
22 березня під час чергового судового засідання суддя Григор’єва повідомила, що за результатом державної експертизи, матеріали справи про вбивство Г.Гонгадзе відносяться до документів, які підпадають під гриф «цілком таємно», і тому сторонам-учасницям процесу, які не мають відповідних дозволів, потрібно їх отримати для продовження участі в судовому процесі.
3 травня Президент України Віктор Ющенко видав розпорядження, яким дозволив Л.Гонгадзе доступ до інформації, яка міститься в матеріалах кримінальної справи за фактом вбивства її сина Г. Гонгадзе і «віднесена до державної таємниці».
Також 3 травня адвокати Лесі і Мирослави Гонгадзе Федур, Володимир Приходько і Валентина Теличенко отримали від СБУ дозволи для доступу до засекречених матеріалів справи про вбивство Г.Гонгадзе.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом