Президент України Віктор Ющенко звертає увагу, що 35% українців хотіли б бачити прем'єр-міністром України Віктора Януковича, а 31,6% - Юлію Тимошенко.
Ющенко відзначив, що такими є дані останніх соціологічних опитувань. Він також підкреслив, що парламентську коаліцію у складі «Нашої України», БЮТ і СПУ хотіли б бачити 47% опитаних. Таким чином, відзначив Президент, «найкращий варіант – це «помаранчева» коаліція, народ чекає такого союзу».
На запитання, чи погодиться Президент на прем'єрствування Тимошенко, Ющенко відповів: «Я не виключаю цього. Але сьогодні найважливішим завданням для «помаранчевих» сил є відшукання формули стабільності коаліції. Все інше, у тому числі і особа прем'єра, повинне служити для зміцнення, а не для розділення загальної команди».
Президент додав, що спеціально не дозволяє вести розмови про розподіл посад. Він пояснив, що без визначення принципів і мети коаліції «дискусія про крісла остаточно поховає «оранжеву» коаліцію. Краще наперед знайти взаєморозуміння на цю тему, ніж потім ризикувати, що поспішно сформований союз розвалиться».
Серед пріоритетів, які повинні бути визначені до створення коаліції, Ющенко назвав позицію в питанні приватизації, відносно ветеранів УПА, статусу російської мови, євроінтеграції.
Відповідаючи на запитання, чи можливе взагалі створення «непомаранчевої» коаліції, а коаліції «Нашої України» з Партією регіонів, Ющенко сказав: «Можливо, що Партія регіонів у певних ситуаціях буде нас підтримувати. Можлива ситуативна співпраця, наприклад, у питанні бюджету. Проте створення «помаранчево-синьої» коаліції на сьогоднішній день виключено».
В той же час Ющенко звернув увагу, що «помаранчева» коаліція матиме в парламенті тільки 243 мандати, тобто всього на 17 більше, ніж опозиція, створена з Партії регіонів і комуністів». «В українських реаліях це дуже слабка перевага», - відзначив Президент в інтерв'ю польській газеті «Газета виборча», передає «УНІАН».
Він також звернув увагу на те, що важливо, як поводитиметься опозиція, яка отримала велику підтримку на Сході України. Ющенко запитує, що зробити, щоб опозиція була конструктивною: «Як поступити, щоб (опозиціонери) не стали в парламенті антидержавною силою, щоб не експлуатували ці гасла, з якими вони йшли на вибори, – про надання російській мові статусу державної, а також федеральний устрій і про відхід від проєвропейського курсу? Ми повинні знайти формулу співіснування з опозицією. Різними методами, у тому числі за допомогою відповідного розподілу посад у парламенті», - відзначає Ющенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом