Далі, Мюнхаузен і крейсер «Аврора».
В Лаосі сьогодні святкують День конституції. Лаос — держава в Південно-Східній Азії, на півострові Індокитай, це конституційна монархія. А в Ісландії сьогодні відзначають останній день рибальського сезону. Основу ісландського святкового календаря становлять християнські і древньоісландські свята. Ця єдина держава в Скандинавії, де при визначенні дат окремих свят, що мають загальнонаціональне значення, дотепер використовується стародавній календар вікінгів. Окрім цього сьогодні виповнюється 106 років «Аврорі».
11 березня 1904 року на світ з'явився Сальвадор Далі (1904, Фігерас (Каталонія) - 23.01.1989, Барселона), іспанський живописець-сюрреаліст, який написав перші картини в 12 років. Розвинув свій власний "параноїко-критичний метод" письма, який сам визначив як "спонтанний метод ірраціонального знання, що грунтується на критичній інтерпретації ланцюжків божевільних видінь". На нього сильно вплинув Фрейд, з яким Дали зустрівся в 1938. Був найекстравагантнішою і найскандальнішою людиною ХХ століття. До самої старості носив незвичайний одяг. Щоб сподобатися 35-річній дружині Поля Елюара Олені Дмитрівні Дьяковій, "відбити" її у нього і зробити своєю єдиної на все життя музою Галою, 25-річний Далі перед першим побаченням натер тіло саморобними духами з риб'ячого жиру, екскрементів кози і олії, виголив собі пахви і пофарбував їх в синій колір, вистриг діри на одязі, повісив на шию бурштиновий ланцюг і вставив червону гардинію в зачіску. Ретельно доглядав за вусами, завивав їх і підфарбовував синьою фарбою. Одного разу виставив один волосок із своїх вусів на аукціоні і він "пішов" за мільйон доларів. Шокував громадськість своїми публічними симпатіями до Гітлера, Муссоліні і Франко. Пережив Галу на 7 років. Його поховали під кришталевим куполом музею його робіт у Фігуерасі на Коста-Браво в Іспанії. Найзнаменитіші його картини - "Передчуття громадянської війни", "Атомна Леді", "Таємна вечеря", "Відкриття Америки".
Православні: Ганна, Віталій, Кирило, Максим.
Католицькі: Мира, Ігнатій, Мамерт, Франциск.
В Латвії: Інесе, Інесіс і Ерик.
Цього дня:
У 326 році римський імператор Костянтин Великий, який навернувся в християнство, заклав на місці старогрецької колонії Візантія нову столицю своєї імперії. 11 травня 330 р. він освятив її під ім'ям Константинополь, протиставивши нове місто язичницькому Риму. З 1453 року, після захоплення турками, носить ім'я Стамбул.
868 Китайський чернець Ван Цзе виготовив "Алмазну сутру". Це найстародавніший з точно датованих друкованих документів, що дійшли до наших днів.
1900 На петербурзькому заводі Нове адміралтейство був спущений на воду крейсер "Аврора". Крейсер під час російсько-японської війни братиме участь в Цусимській битві. 13 березня 1917 року матроси "Аврори" піднімуть повстання, вб'ють командира крейсера і першими на російському флоті піднімуть над кораблем червоний прапор. Вранці 25 жовтня радіостанція "Аврори" передасть написану Леніним відозву "До громадян Росії", а увечері одиночним холостим пострілом подасть знак до штурму Зимового палацу.
1907 У Києві засновано Українське Наукове товариство.
1916 А.Ейнштейн публічно представив свою теорію відносності.
1927 Створено Американську академію кіномистецтв. Через два роки вона почала визначати лауреатів року, а з 1931 стала вручати переможцям «Оскар».
1944 Вийшла Постанова Державного Комітету Оборони про депортацію татар, болгар, греків з Криму.
1949 Ізраїль вступив в ООН.
1955 Почалася нарада у Варшаві представників восьми європейських соціалістичних країн із забезпечення миру і безпеки в Європі, на якій уклали договір про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу (Варшавський Договір).
2000 В Індії народилася мільярдна мешканка - Аста Арора.
2004 Легендарний аргентинський футболіст Дієго Марадона був поміщений в психіатричну клініку "Кастелар" в передмісті Буенос-Айреса для лікування від наркозалежності.
11 травня народилися:
1720 Карл Фрідріх Ієронім Фон Мюнхаузен (1720-22.2.1797), німецький барон, ім'я якого стало прозивним. Кілька років він прослужив в російській армії, беручи участь у війнах з турками. Прозивним ім'я барона стало після анонімного видання в Англії німецьким письменником Рудольфом Распе розповідей про барона Мюнхгаузена.
1905 Михайло Шолохов, письменник.
1932 Маріо Валентіно (1932-31.1.1991), італійський модельєр, другий представник династії.
1940 Жанна (Жанетта) Трохимівна Прохоренко, кіноактриса. Стала знаменитою після прем'єри картини Григорія Чухрая "Балада про солдата", де зіграла перше кохання Альоши Скворцова - Шуру. («Балада про солдата», «А якщо це кохання?», «Калина червона», «Приїжджа»).
1977 Ізольда Ашханішвілі, колишня учасниця тріо «Ліцей». Народилася в Чернігові.
1978 Лаетиція Каста, французька манекенниця і актриса.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом