Директор Інституту глобальних стратегій, політолог Вадим Карасьов 9 травня планує прогулятися по Хрещатику і вшанувати ветеранів Великої Вітчизняної Війни. Про це він повідомив в телефонному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

«Напевно, я теж піду прогуляюся по святковому Хрещатику. До того ж треба буде привітати батьків, які, хоча і не були активними учасниками цієї війни, але пережили її і багато в чому живуть спогадами про дитинство, яке припало на цю війну», - сказав зокрема Карасьов.

Він відзначив, що для більшості українців це всенародне світле свято: «В цьому святі немає штучності, яка часто присутня в державно призначених святах. Попри те що ці святкові дні були призначені владою в 1966 році, воно святкувалося «всупереч» і «незважаючи на». Воно було і залишається всенародним святом».

Зараз в Україні ситуація із святкуванням Дня Перемоги не така однозначна, як в тій же Росії, оскільки сьогодні не відчувається правонаступництва з боку теперішньої влади по відношенню до цього свята, зауважив Карасьов і додав: «Дехто з нинішньої влади навіть не охоче святкує цей день. Дійсно, вшановують, беруть участь в зустрічах з ветеранами Великої Вітчизняної Війни, але все більше і більше говорять не про Велику Вітчизняну війну, а про Другу світову війну, про необхідність примирення ветеранів ВВВ і ветеранів, які воювали в Національному визвольному русі України, які часто були з іншого боку окопів».

Політолог вважає, що День Перемоги відзначатимуть на державному рівні до тих пір, допоки ветерани житимуть, але якщо в Росії це свято є чинником легітимації і російської влади, і політичного режиму, і нової Росії, то «в Україні День Перемоги не носить такого лігітимаційного характеру, але стає днем, коли просто вшановують покоління, представники якого воювали в цій війні».

День Перемоги для України - це не стільки день пишних і пафосних святкувань, скільки день спогадів і роздумів, зазначив Карасьов. Він розказав, що його бабуся була військовим лікарем, вона пройшла всю війну, була підполковником медслужби, тому розповіді про війну були постійними. «Це було незалежно від Дня Перемоги або ще від чогось іншого».

Сильним враженням, пов'язаними з Днем Перемоги, для Карасьова стало прочитання книги «Маршал Жуков: Спогади і роздуми». «Я її всю прочитав. Це було в юності або в дитинстві. А ще мене вразив своєю справжньою правдою фільм «Живі і мертві», знятий за однойменним романом Костянтина Симонова з Кирилом Лавровим і Анатолієм Папановим в головних ролях».

«День Перемоги зіграв акцентуючу і ударну роль в процесі соціалізації мого покоління», - резюмував політолог.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

434