Міністр юстиції України Сергій Головатий вважає незаконним брати на роботу державних службовців після перевірки на детекторі брехні.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, відповідаючи на питання журналістів щодо законності намірів мера Києва Леоніда Черновецького брати на роботу чиновників у столичні органи влади після проходження тесту на детекторі брехні.

«Хто б чого не хотів робити, якщо в законі буде визначено – можливо, перевірятимуть. Але я переконаний, що такої практики не існує. Для цього є інші критерії найму на державну службу. І звільнення з державної служби», - наголосив Головатий.

При цьому він відзначив, що в законі про держслужбу «наразі немає такого інституту як детектор брехні», повідомляє «УНІАН».

«Якщо хтось з чиновники або органів робить те, що не дозволено законом, то тоді з 1 вересня минулого року в Україні існує адміністративне судочинство, яке направлене на те, щоб особа звернулася до суду за захистом своїх прав і свобод, передбачених для нього Конституцією, оскарживши дії посадовця», - сказав міністр юстиції.

Раніше ForUm повідомляв, що обов'язкове тестування держслужбовців певних категорій стане реальністю і в Україні.

Ініціатором цього революційного методу боротьби з посадовими злочинами виступив Леонід Черновецький. Він підготував проект Закону України «Про внесення змін в Закон України «Про державну службу». Цим документом передбачено введення обов'язкового щорічного тестування українських державних службовців на детекторі брехні, писали «Факты».

Зазначений законопроект передбачає два типи перевірок: вступну (при наймі на роботу) і щорічну «профілактичну» (на предмет участі чиновників і депутатів всіх рівнів в корупційних схемах). Найімовірніше, розроблений механізм тестування в разі схвалення його парламентом впроваджуватиметься поетапно. Спершу процедурі перевірки піддадуть депутатський корпус і голів місцевих держадміністрацій, потім поліграф почнуть впроваджувати в судовій системі, органах прокуратури, МВС і СБУ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

307