Київський міський голова Леонід Черновецький доручив фахівцям у найкоротші терміни з'ясувати ряд питань, пов'язаних з будівництвом Подільсько-Воскресенського мостового переходу.

Як повідомили в прес-службі Київської міської держадміністрації, за підсумками наради з проблем споруди Подільсько-Воскресенського моста Черновецький доручив першому заступнику голови КМДА Валерію Борисову організувати комплексну перевірку для з'ясування причин критичної ситуації, що склалася на будівництві мостового переходу. Міського голову цікавить, чому будівництво почалося без узгодження з громадськістю, з людьми, які мають ділянки на Русанівських і Воскресенських садах, без проведення тендеру і залучення інших мостобудівних організацій, а також те, чому встановлені терміни завершення будівництва саме в 2008 році.

Черновецький має намір залучити до цієї перевірки висококваліфікованих співробітників Контрольно-ревізійного управління і представників інших організацій і установ, які могли б сприяти в оперативному пошуку відповіді на ці питання.

За дорученням міського голови буде проведена, зокрема, експертиза вартості користування кредитом міжнародних фінансових організацій, який використовується на будівництві мостового переходу, передає «УНІАН».

Крім цього, Черновецький доручив відповідним службам вивчити можливості залучення на конкурсній основі до споруди мостового переходу нових організацій, які мають досвід подібних робіт, у тому числі з регіонів України і з інших країн, з метою прискорення темпів будівництва і вірогідного здешевлення його вартості.

В повідомленні прес-служби відзначається, що однією з головних перешкод, що заважають мостобудівникам продовжувати роботу за графіком, є небажання більшості членів садово-городніх кооперативів на Русанівських і Воскресенських садах залишати свої ділянки, через які, згідно з проектом, повинна пролягти траса мостового переходу і лінії метрополітену. Запропоновані їм варіанти компенсації (надання квартири, надання земельної ділянки в іншому місці, грошова компенсація і тому подібне) не викликали позитивної реакції. Тому Черновецький доручив заступнику голови КМДА, начальнику Головного управління земельних ресурсів Анатолію Муховикову протягом тижня надати пропозиції про коректування розмірів компенсації.

В той же час міський голова звернувся через ЗМІ до киян з проханням направляти йому у письмовій формі свої думки з приводу того, наскільки потрібен Києву Подільсько-Воскресенський мостовий перехід.

Прес-служба також відзначає, що через тиждень Київський міський голова має намір у присутності журналістів провести зустріч з користувачами садових ділянок, під час якої, на його думку, буде знайдено компроміс. Черновецький заявив, що кожний користувач матиме достатньо нагоди для вибору якого-небудь варіанту компенсації, але повинен це зробити обов'язково, щоб не доводити справу до суду. Адже спорудження мостового переходу - дуже важливий загальноміський проект, і в даному випадку, згідно з чинним законодавством, міська влада має повне право вилучати земельні ділянки для суспільних потреб, - мовиться в повідомленні.

Згідно з Генеральним планом розвитку міста Києва, Подільський мостовий перехід стане найбільшим серед існуючих 6 мостів через р. Дніпро в столиці України. Він з'єднає прямим транспортним сполученням правобережну частину міста з Трухановим островом і районом лівого берега "Воскресенка", розвантажить інші мости в Києві, забезпечить вихід метрополітену з центральної частини міста на лівобережні райони.

Довжина мостового переходу складатиме 7 км з трьома смугами для руху автотранспорту в кожному напрямі і чотирма станціями метрополітену, які будуть розташовані на трасі мостового переходу. На мостовому переході передбачаються дві транспортні розв'язки: одна на півострові Рибальському і одна - на Трухановому острові.

Спорудження мостового переходу почалося 28 грудня 2003 р.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

356