Міністерство закордонних справ РФ вважає за необхідне виробити методологію, згідно з якою вирішуватимуться всі питання перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Про це сказав на прес-конференції сьогодні в Москві статс-секретар – заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін за підсумками засідання підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ, повідомляє офіційний сайт російського МЗС.
«Не вдаючись у деталі, хочу сказати, що зазор в наших позиціях полягає, на мій погляд, в тому, що ми не хочемо надмірно спрощувати ситуацію, а хочемо спочатку комплексно підійти до методології того, що ми спільно робитимемо у зв'язку з перебуванням нашого Чорноморського флоту в Україні», - сказав Карасін, передає «УНІАН».
Він відзначив, що для Росії це «дуже чутлива тема». «Це не просто якийсь об'єкт для інвентаризації і вивчення, а люди, моряки, члени їх сімей, це Чорноморський флот Росії. Тому без погодженої і взаємоприйнятної методології, я думаю, не зможемо швидко і ефективно просуватися вперед, а натикатимемося на практичні перепони, нервуватимемо», - додав він.
Карасін відзначив, що не бачить нічого трагічного в тому, що зазори залишаються в позиціях. Він також виказав упевненість, що сторони знайдуть за допомогою своїх фахівців вихід, який необхідний двом країнам. «Поки головне - спільно працювати, беручи до уваги позицію один одного, поважаючи заклопотаності, шанобливо ставлячись до тих проблем, які ми переживаємо. Дорогу осилить той, що йде», - сказав заступник міністра закордонних справ РФ.
Сьогодні в Москві відбулося друге засідання Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту і його перебування на території України.
Російську частину Підкомісії очолює статс-секретар – заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Карасін, українську – перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.
Напередодні засідання Карасін заявив, що “підписані в 1997 році базові угоди про умови перебування російського флоту в Україні витримали випробування часом і залишаються основою. Про перегляд таких їх положень, як термін оренди і розміри орендної платні не може бути і мови. Це може привести до небезпечної ревізії комплексу питань, в якій не зацікавлена жодна із сторін».
У відповідь на це керівник прес-служби МЗС України Василь Філіпчук відзначив, що Міністерство закордонних справ України вважає можливим перегляд українсько-російських угод про умови перебування російського флоту в Україні залежно від зміни ринкової ситуації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом