НАТО посилено контролюватиме виконання Україною Плану дій про членство в Альянсі.

Про це в інтерв'ю журналістам повідомив директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре, передає «УНІАН».

«Коли Україна приступить до Плану щодо членства, контроль з боку Альянсу про його виконання буде набагато сильнішим. Це не втручання у внутрішні справи України, але якщо ви хочете бути членом однієї сім'ї, вона повинна знати реальну ситуацію в країні», - сказав Дюре.

Як відомо, 28 квітня на прес-конференції в Софії за підсумками засідання комісії Україна на рівні міністрів закордонних справ міністр закордонних справ України Борис Тарасюк повідомив, що переважна більшість країн-членів НАТО підтримала ідею запрошення України до Плану дій щодо членства вже цього року.

Як повідомляв ForUm, раніше Мішель Дюре повідомив, що внесок України до бюджету НАТО після вступу в Альянс становитиме близько 5 грн. на кожного українця на рік.

«Якщо завтра, гіпотетично, Україна вступила б до Альянсу, то для кожного українця це коштувало б близько 5 грн. на рік. Саме така загальна сума внеску до бюджетів НАТО», - сказав Дюре, додавши: «Звичайно, це приблизні розрахунки, але ця сума розрахована за формулою, яка використовувалася для нових членів НАТО. Наприклад, членство Польщі в Альянсі сьогодні коштує також близько одного долара внарік за одного жителя».

Він відзначив, що розрахунок проводиться щодо ВВП.

Раніше перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко заявив, що Україна може стати членом НАТО в 2008 році.

«Рішення про вступ в НАТО ухвалене з урахуванням думки українського народу. Не хочу робити прогнозів, але думаю, що 2008 рік як дата вступу України в цю організацію є цілком реалістичною», – сказав Бутейко.

Нагадаємо, державний секретар США Кондоліза Райс підкреслює, що Україні необхідно прикласти максимум зусиль для придбання членства в НАТО. Про це вона заявила в Софії на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ 26 країн - членів НАТО.

За словами Райс, «політика НАТО була і залишається політикою відкритих дверей для європейських демократій, які бажають приєднатися до НАТО, а також визнаються придатними для вступу в НАТО. Альянс НАТО є членською організацією, яка має численні вимоги і зобов'язання щодо безпеки. Отже, коли НАТО приймає у свій склад нових членів, то приймає тих, хто здатний виконати такі зобов'язання».

«І коли йдеться про цю політику відчинених дверей, - продовжила держсекретар, - то ми також говоримо про держави, яким потрібно готуватися, про відповідність стандартам, які чітко визначені». На думку Райс, «НАТО довело, що тримає двері відчиненими, і, дійсно, коли держави досягали відповідності відзначеним стандартам, їх приймали до Альянсу. От чому НАТО продовжувало розширятися протягом останнього десятиріччя».

Вона підкреслила, що «український уряд і український народ має вирішити, це то, чого вони хочуть, чи ні, і їм потрібно буде також докласти великих зусиль, на мою думку, щоб відповідати стандартам членства».

«Але, - вважає Райс, - усередині Альянсу залишається міцним принцип, що НАТО є відкритою організацією для тих, хто здатний відповідати її вимогам, а, отже, і здатний виконувати зобов'язання, які виникають з отриманням членства в НАТО».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372