Кабінет Міністрів України постановою №594 від 27 квітня п.р. «Питання створення, накопичення і використання фінансового резерву для зняття з експлуатації ядерних установок» затвердив відповідні заходи.
Зокрема цією постановою затверджено п'ять додатків: Порядок розгляду і затвердження проекту зняття з експлуатації ядерної установки; Положення про спеціальний рахунок організації, що здійснює експлуатацію (оператора); Порядок встановлення розміру відрахувань організації, що здійснює експлуатацію (оператора) на спеціальний рахунок; Порядок створення наглядової ради з контролю за використанням і інвестуванням коштів фінансового резерву; Порядок зарахування у 2006 році коштів, що надходять від державного підприємства НАЕК „Енергоатом” до спеціального фонду державного бюджету.
Зокрема, згідно з останнім додатком, «Енергоатом» перераховує кошти до спеціального фонду державного бюджету рівними частками протягом року з урахуванням загальної суми в розмірі 283 400 тис. грн. на рік.
Крім того постанова уповноважила Національну комісію регулювання електроенергетики за узгодженням з Міністерством палива і енергетики і Міністерством фінансів встановлювати і затверджувати, починаючи з 2007 року, розмір відрахувань для формування фінансового резерву, призначеного для зняття з експлуатації ядерних установок (надалі - фінансовий резерв), відповідно до розрахунків організації, що здійснює експлуатацію (оператора).
Міністерство палива і енергетики за узгодженням з Міністерством фінансів повинне розробити і затвердити порядок звітності, що стосується використання коштів фінансового резерву.
Міністерству фінансів доручено забезпечити направлення коштів, перерахованих у 2006 році НАЕК “Енергоатом” відповідно до статті 7 Закону “Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки” до спеціального фонду державного бюджету, на цілі, визначені пунктом 8 статті 43 Закону “Про Державний бюджет України на 2006 рік”.
Державному казначейству доручено відкрити «Енергоатому» окремий рахунок для обліку коштів, які надходять для формування фінансового резерву.
Згідно з додатком до постанови №594-1 про процедуру зняття з експлуатації ядерної установки, організація, що здійснює експлуатацію, (оператор) розробляє не пізніше ніж за 18 місяців до встановленого відповідно до законодавства терміну припинення експлуатації ядерної установки - завершення дії ліцензії на етапі життєвого циклу “експлуатація ядерної установки”, проект і подає його для проведення державної експертизи в порядку, визначеному для інвестиційних програм і проектів будівництва. За наявності негативного висновку державної експертизи оператор доопрацьовує проект і повторно подає його для проведення експертизи.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом