НАТО може схвалити входження України і Грузії до північноатлантичного альянсу в листопаді 2006 року. Про це заявив його глава Яаап де Хооп Схеффер на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Болгарії.
Схеффер заявив, що вступити в НАТО може будь-яка держава, що відповідає критеріям альянсу в частині демократичних і військових перетворень. «Я думаю, що в Ризі ми дамо всім певний сигнал, але чекати, що на саміті будуть зроблені офіційні запрошення до вступу в альянс, не можна», - відзначив глава НАТО.
Сусід України, Грузія сподівається перейти від першого кроку на шляху вступу до альянсу - «програми індивідуального партнерства» - до наступного: «інтенсивного діалогу». Міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі заявив у квітні, що Тбілісі розраховує на членство в альянсі вже до кінця року, передає «ЛІГА» з посиланням на «Reuters».
Як раніше повідомляв ForUm, НАТО сподівається, що новий уряд України продовжить курс країни на євроатлантичну інтеграцію. Про це на засіданні Асамблеї Ліги Україна-НАТО заявив директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре.
«Ми чекаємо, що новий уряд продовжуватиме ті пріоритети, які сьогодні існують», - сказав він. Дюре відзначив, що НАТО і Україна є стратегічними партнерами і постійно розширюють співпрацю.
За його словами, Альянс продовжить допомагати в проведенні реформ в Україні. Він також відзначив, що процес інформування громадян України про переваги в НАТО триватиме.
Нагадаємо, напередодні Державний секретар США Кондоліза Райс заявляла, що «США мають намір забезпечити вступ України в НАТО до завершення президентського терміну Джорджа Буша на початку 2009 року». Райс говоритиме про приєднання України до «плану дій по членству в НАТО» ще до саміту НАТО в листопаді цього року в Ризі. Цей етап може бути останнім перед вступом України до альянсу.
Указ Президента «Про Цільовий план Україна - НАТО на 2006 рік в рамках Плану дій Україна - НАТО був підписаний 7 квітня 2006 року. Цим Планом на 2006 рік передбачено низку заходів у сфері економіки і внутрішньої політики держави, направлених на подальшу інтенсифікацію співпраці України з НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом