В Україні зафіксовані випадки, коли зошити і підручники для дітей друкувалися на папері низької якості. Про це сьогодні на прес-конференції заявив заступник міністра охорони здоров'я Сергій Бережнов, передає кореспондент ForUm’у.
«На жаль, у нас є випадки, коли і зошити, і підручники друкуються на папері, який не повинен використовуватися. У нас були випадки, коли дитячі зошити виготовлялися з газетного паперу. Як може дитина писати на газетному папері?!», - сказав він.
Бережнов підкреслив, що існують вимоги, щоб дитячі книги відповідали безпеці і фізіологічним особливостям дітей.
За словами заступника міністра, у нього немає даних щодо того, що вартість підручника через правила, які вводить санепідемслужба, збільшилася. «В цілому використання цих правил не має привести до подорожчання підручників», - запевнив він.
Раніше ForUm повідомляв, що вінницькі видавці обурені новою довідкою, яку відтепер вимагають для видання дитячої книги - дозвіл від санепідемслужби. Коштує він немало - 170 гривень, а казки і вірші можуть через це подорожчати майже на 20 відсотків.
Дитяча книга в Україні не в шані, говорять видавці літератури для дітей. Щоб отримати дозвіл на друк будь-якої ілюстрованої брошури, їм доводиться зібрати щонайменше з десяток довідок у різних інстанціях. І за кожну заплатити. А віднині ще потрібна експертиза санепідеміологів.
Володимир Брискін, головний редактор дитячого видавництва сказав: "Це чудово, що вони контролюють якість того, що потрапляє до дитячих рук, це їх прямий обов'язок, але сам механізм недоладний, контролюються всі товари, а потім друкарня, але чому за це все питають з видавця? Це дивно."
Санепідеміологи закликають до розуміння. На їх думку, 170 гривень - невисока вартість експертизи. Головне для них - упевненість, що діти отримають дійсно безпечну для здоров'я продукцію.
Як сказала головний санітарний лікар Вінницької області Валентина Зайцева: "Якщо ми не дотримуватимемося санітарних норм, то продукція може негативно впливати і на психічний стан здоров'я дітей, зокрема, на зір, і мігрувати фарби можуть на оточуюче середовище, і буде погіршення стану дитини".
Нова експертиза збільшить ціну книг для малюків майже на 20%. Батьки говорять, що тепер купуватимуть україномовні книжки рідше. Проте, вони не впевнені, що подорожчання поліпшить якість літератури.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом