Міністр економіки України Арсеній Яценюк заявляє, що російська сторона затягує з підписанням міжурядового протоколу про гарантії поставок газу до України.

«РосУкрЕнерго» не вирішує проблеми надійних поставок газу до України... Нам необхідно підписати двосторонній протокол з Росією, як того вимагає міжурядова угода», - сказав він у програмі "Сім хвилин на" телеканалі «1+1» в четвер увечері.

Він також додав, що Україна в принципі проти яких-небудь посередників. "Можуть бути тільки прямі відносини між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром". При цьому ключовим питанням є ціни на даному етапі. Якщо ми домовляємося про 95 (доларів за тисячу кубометрів – ред.), то це - 95, якщо ми не домовляємося - то інша ціна на нинішньому етапі розвитку економіки України є неприйнятною", - підкреслив Яценюк, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, на сьогодні існують "досить туманні перспективи" підписання двостороннього протоколу. "Ми намагаємося це зробити вже протягом трьох місяців, і ці спроби ні до чого не привели. Є проект міжурядового протоколу, але російська сторона затягує з підписанням, тому що взяття міжурядових гарантій навряд чи сьогодні є предметом великих інтересів тієї сторони, яка сьогодні поставляє нам газ", - сказав міністр.

Нагадуємо, що міністр палива і енергетики Іван Плачков на розширеному засіданні уряду в Києві в четвер заявив про те, що Україні необхідно добиватися підписання в травні міжурядового протоколу з Росією про гарантії поставки і транзиту газу.

"До кінця не врегульовані на міжурядовому рівні детальні питання транзиту природного газу по території України і його поставки українським споживачам: не визначені гарантії російської сторони щодо об'ємів транзиту по території України в європейські країни, розміри платежів за надані послуги, об'єми експорту газу з території України, умови транзиту Росією центрально-азіатського природного газу, призначеного для забезпечення балансу природного газу в Україні... В травні нам потрібно обов'язково завершити вирішення цього питання ", - сказав міністр.

Плачков також повідомив про те, що до кінця не вирішено питання поставок туркменського газу в 2006 році і в період з 2007 по 2031 рік.

Раніше ForUm повідомляв, що заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медведєв 1 липня 2006 року заявить про підвищення ціни на газ для України. За його словами, «ціна на газ, що поступає до України, була зафіксована тільки на перше півріччя».

Медведєв повідомив, що 1 липня 2006 року буде піднято питання про перегляд ціни, оскільки він не вважає «ринковим рівнем ціни $95 за тисячу кубометрів, за якою «РосУкрЕнерго» поставляє газ до України».

Кажучи про те, яка ціна на газ для України є, на його думку, ринковою, Медведєв відзначив: «Що ж до ринкової ціни, то ми її давно озвучили — $230 за тисячу кубометрів газу. І навіть заклали цей параметр у формулу ціни, зафіксовану в наших домовленостях».

Крім того, «Газпром» не розраховує на підвищення ціни на транзит газу. Із цього приводу Медведєв заявив: «Ціна транзиту зафіксована на п'ятирічний термін і не може бути змінена». Той факт, що голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко і керівник Кабміну Юрій Єхануров дотримуються іншої точки зору, він прокоментував так: «Україна не тільки підписала, але і ратифікувала Енергетичну хартію, в якій чітко сказано, що ціна транзиту не повинна залежати від ціни на сам газ».

Медведєв також підкреслив, що «Газпром» готовий до міжнародного арбітражу ще з вересня минулого року.

Раніше голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко повідомляв, що угоду з «Газпромом» і «РосУкрЕнерго» підписано на п'ять років. «Відповідно протягом цього терміну діятимуть всі цінові параметри, які в ньому зафіксовані. Це чітко прописано в пункті 5 даної угоди. Зокрема, йдеться про те, що ставка за транзит і ціна на природний газ можуть змінюватися тільки за згодою сторін. Якщо хтось хоче змінити, наприклад, ціну на газ, а інша сторона з цим не погоджується, то ціна залишається колишньою», - сказав Івченко.

Пункти угоди про врегулювання відносин у газовій сфері, підписаної «Нафтогазом», «Газпромом» і «РосУкрЕнерго», не виключають можливості зміни ціни на транзит.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

326