Національна комісія із питань зарубіжних українців на своєму першому засіданні ухвалила рішення видати посвідчення зарубіжного українця 542 особам, які мають громадянство інших країн або взагалі не мають громадянства.

Про це повідомив журналістам заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії із питань зарубіжних українців Микола Маймескул.

За його словами, звернення про отримання статусу зарубіжного українця надійшли від громадян з 35 країн світу, найбільше з Латвії, Литви, Естонії і Бразилії. Всього за два роки було подано на розгляд 546 звернень. Комісія вирішила відмовити двом особам, а також відкласти розгляд питання щодо двох осіб, оскільки їм не виповнилося 16 років.

Голова комісії нагадав, що згідно з ухваленим в березні 2004 року законом, особа, що претендує на отримання статусу зарубіжного українця, повинна мати українське коріння, а також визнавати Україну країною свого етнічного походження, повідомляє «УНІАН».

За словами Маймескула, окрім морально-психологічного значення, посвідчення зарубіжного українця дає право на отримання безкоштовної багатократної візи в Україну терміном на 5 років без запрошення з можливим продовженням терміну.

Він відзначив, що особи, які матимуть статус зарубіжного українця, можуть здійснювати таку ж діяльність в Україні, як і громадяни України, за винятком конституційної діяльності.

Маймескул відзначив, що Національна комісія з питань зарубіжних українців є постійно діючим органом при Кабінеті Міністрів України, і вона повинна засідати щонайменше 1 раз на три місяці.

За його словами, комісія також може позбавити статусу зарубіжного українця, якщо особа вирішила його отримати з якоюсь спекулятивною метою. Маймескул повідомив, що посвідчення зарубіжного українця найближчим часом видаватимуться в посольствах і генеральних консульствах України за кордоном в урочистій атмосфері.

Він наголосив, що посвідчення зарубіжного українця є документом строго обліку і має відповідний захист. За словами М.Маймескула, з різних причин третина українців була рознесена долею по світах, і лише після відновлення державності України і змін, які відбулися в результаті помаранчевої революції, українці у всьому світі починають нарешті відчувати підтримку своєї історичної батьківщини. Він запевнив, що в Україні робитимуть все, щоб з кожним роком ця підтримка ставала дедалі більш відчутною і реальною.

Маймескул також відзначив, що тривалий час комісія не засідала з різних причин, перш за все у зв'язку із змінами в її складі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1965