Президент Віктор Ющенко вважає, що в перший рік роботи плану дій України і Європейського Союзу були отримані сигнали про вірогідність формування нових відносин в рамках посиленої угоди.

"За рік роботи плану дій ми сьогодні отримали сигнали, формальні сигнали про вірогідність формування нової природи відносин України і Європейського Союзу в рамках посиленої угоди", - заявив Ющенко, виступаючи перед діловими колами Латвії в Ризі у четвер.

Президент наголосив, що ухвала Європарламенту про початок переговорів свідчить про це. "Ми вважаємо, що це досить оптимістична позиція Європейського парламенту. За що ми йому дуже вдячні", - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ющенко нагадав, що ця резолюція Європарламенту була ухвалена 6 квітня.

"З одного боку вона засвідчила демократизм і чесність українських виборів до парламенту і місцевих органів влади, а з другого боку - на основі цього документа сформована нова українська перспектива як можливість асоційованого членства України в Європейському Союзі", - відзначив він, при цьому додавши: "Сьогодні ми виходимо з того, що країни-члени Європейського Союзу таку позицію Європейського парламенту вітатимуть і будуть проводити її на багатобічній основі".

Як раніше повідомляв ForUm, 19 квітня спікер Єврокомісії Ема Удвін заявила, що Європейський Союз на даному етапі не може дати однозначну відповідь на питання про перспективи членства в ЄС для України.

За словами Удвін, «в Євросоюзі цінують величезну мотивацію Києва щодо зближення з Євросоюзом, проте в Брюсселі на даному етапі готові обговорювати з Україною лише деталі нової угоди про співпрацю і партнерство». «А питання членства в співтоваристві поки що не стоїть на порядку денному», - сказала вона.

«Ми прагнемо поглибити відносини з Україною в межах політики добросусідства і зараз готуємося до консультацій стосовно узгодження аспектів нової угоди з майбутнім українським урядом. Проте цей документ не дає однозначної відповіді на питання щодо членства України в Євросоюзі», - зауважила Удвін.

Крім того спікер Єврокомісії наголосила, що «в Брюсселі сподіваються на те, що новий український уряд вдало скористається тим, що йому уже пропонує ЄС, а свою увагу краще сфокусувати на проведенні реформ, ніж на питанні членства».

6 квітня 2006 року Європейський парламент закликав Єврокомісію почати переговори з Україною з приводу угоди про асоціацію. Відповідне положення містить декларація, ухвалена Європарламентом в Страсбурзі за підсумками розгляду результатів парламентських виборів в Україні.

На сьогодні в ЄС входять 25 країн. З колишніх радянських республік в об’єднану Європи увійшли Естонія, Латвія і Литва. Для України європейська інтеграція – основа зовнішньополітичного курсу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

433