Секретаріат Президента України перевірить інформацію “Известий” про засновників “РосУкрЕнерго”.

Про це мовиться в заяві прес-служби з приводу публікації “Известий” про те, що 50% “РосУкрЕнерго” контролюють українські бізнесмени Дмитро Фірташ та Іван Фурсин.

В заяві наголошується, що “Секретаріат Президента України доповідає главі держави всю достовірну інформацію, що стосується компанії “РосУкрЕнерго”.

“26 квітня увагу прес-служби Президента привернула публікація видання “Известия” про нібито причетності громадян України до компанії “РосУкрЕнерго” з посиланням на звіт міжнародної аудиторської компанії Прайс ВотерХаус Куперс. У зв'язку з появою цієї публікації Секретаріат Президента використовує правові шляхи для отримання офіційних документів, на які посилається газета”, - наголошується в заяві прес-служби, передає «УНІАН».

При цьому прес-служба Президента України нагадує, що раніше глава держави дав доручення правоохоронним органам вивчити всю інформацію про засновників і акціонерів компанії “РосУкрЕнерго”. Президент України Віктор Ющенко також неодноразово відзначав, що серед власників або акціонерів компанії немає українських державних установ або урядовців, підкреслює прес-служба Президента України.

Як повідомляв ForUm, раніше інформовані джерела в Європі і США повідомили, що міністерство юстиції США розслідує діяльність компанії «РосУкрЕнерго», що поставляє газ вартістю в мільярди доларів з Росії і Центральної Азії до України.

«Представники зареєстрованої в Швейцарії «РосУкрЕнерго і Raiffeisen Investment AG», філіалу віденського Raiffeisen Bank AG, який є утримувачем 50% акцій «РосУкрЕнерго» від імені власників, імена яких не розголошуються, недавно зустрічалися із слідчими департаменту у боротьбі з організованою злочинністю міністерства юстиції у Вашингтоні. Вони обговорювали непрозору структуру власників компанії, але що саме привернуло увагу американської влади, невідомо. Прес-секретарі Raiffeisen і «РосУкрЕнерго» відмовилися від коментарів. Прес-секретар міністерства юстиції Дрю Вейд заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про кримінальне розслідування що ведеться», - мовилося в публікації газети «Wall Street Journal».

4 січня 2006 року НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» досягли домовленості про поставки російського газу до України. Україна купуватиме російський газ за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів у компанії «РосУкрЕнерго», яка, у свою чергу, купуватиме російський газ у «Газпрому» за ціною 230 дол. за тисячу кубометрів. Висока ціна російського газу для «РосУкрЕнерго» компенсуватиметься більш низькою вартістю газу з Середньої Азії. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу до Європи збільшується з 1,09, як це було раніше, до 1,6 долара.

Згідно з підписаною 4 січня в Москві угодою, 2 лютого НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» створили спільне підприємство ЗАТ «УкрГаз-Енерго» для поставок газу до України.

ЗАТ «УкрГаз-Енерго» і компанія «РосУкрЕнерго» підписали 5-річний контракт про поставки середньоазіатського і російського природного газу до України за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

636