Необхідно, щоб українські громадяни і світова спільнота звернули увагу на Чорнобильську трагедію і не «поспішали перегорнути ці сторінки». Про це сьогодні в інтерв'ю журналістам у Чорнобилі заявив Президент України Віктор Ющенко, передає кореспондент ForUm’у.
Він відзначив, що в той же час, необхідно почати формувати план дій щодо того, як провести повну реанімацію Чорнобильської зони, як привести сюди проекти розвитку, «щоб ми не говорили про Чорнобиль виключно в чорному контексті».
За словами Президента, на сьогоднішній день українській владі пропонується пакет проектів розвитку Чорнобильської зони. Він підкреслив, що на порядку денному знаходяться передусім чотири проекти. «Я говорю про сховище твердих ядерних відходів, проект «Вектор», який повинен передбачити в собі збирання всіх залишків радіаційних забруднень твердого характеру», - сказав він.
За словами глави держави, другий проект, це укриття для збереження рідких ядерних відходів. «Без цих проектів не можна далі говорити про перспективу, наприклад, проекту «Укриття», - підкреслив Ющенко. Також Ющенко відзначив, що на порядку денному стоїть об'єкт, який стосується самого «Укриття».
На думку Ющенка, далі слідують проекти розвитку, які стосуються передусім наукової сфери. «Для цієї частини проектів сьогодні вже актуальна міжнародна ініціатива про створення міжнародного науково-технічного центру на базі об'єктів Чорнобильської станції», - зокрема, сказав Президент.
Ющенко також заявив, що на об'єкті «Укриття» повинна проводитися робота з демонтажу обладнання, але вже в рамках зведеного саркофага.
Як раніше повідомляв ForUm, на мітингу, присвяченому 20 річниці аварії на ЧАЕС, Президент України Віктор Ющенко заявив про свою впевненість у тому, що укриття для збереження рідких ядерних відходів буде добудовано.
«Ми добудуємо проект, початий кілька років тому, для збереження твердих ядерних відходів. Безумовно, найближчим часом, можливо через декілька місяців, через декілька тижнів, ми закладемо перший бетонний блок для побудови нового укриття», - підкреслив Президент.
На думку глави держави, перед Україною стоїть завдання: «Чорнобиль повинен повернутися в українське лоно… не для захисту, а для розвитку разом з ОБСЄ, з країнами ЄС».
Ющенко підкреслив, що необхідно вийти на рівень реального відродження зони відчуження. «Ми хочемо бачити в чорнобильській зоні не тільки проекти захисту», - заявив він і додав, що Чорнобилю необхідна нова концепція соцзабезпечення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом