Громадянка України виграла справу проти Міністерства внутрішніх справ Великобританії. 24-річній Елеонорі Суховій, яка прожила в Сполученому Королівстві 11 років, з 1999 року загрожувала депортація на батьківщину, проте Апеляційний суд Лондона скасував це рішення імміграційної влади.

Суддям Апеляційного суду Елеонора розказала, що приїхала в країну в 13 років за піврічною туристичною візою, не знаючи жодного англійського слова. Проте швидко вивчила мову, читаючи твори Конана Дойля. А потім вступила до Оксфорда. Після отримання диплома влаштувалася працювати в одну з клінік. Крім того дівчина, яку її адвокат Джонатан Гольдберг назвав «переконаною англофілкою», повідомила, що дуже хоче служити на Королівському військово-морському флоті і «захищати британський спосіб життя».

За час, що пройшов після першого рішення про її депортацію в 1999 році, прагнення дівчини залишитися жити у Великобританії підтримали колишні британські міністри Майкл Хауерд і лорд Каррінгтон, а також один з найавторитетніших журналістів країни Джеремі Паксман.

Під час розгляду справи адвокат Гольдберг стверджував, що йдеться про виняткові обставини, які означають, що Елеонорі повинні дозволити залишитися в країні, оскільки «це дуже цінний приклад для британської молоді.

Дізнавшись про рішення суду, дівчина сказала, що відчуває «величезне полегшення». «Я дуже вдячна за підтримку всім, починаючи з преси і закінчуючи громадськістю», - заявила Елеонора, повідомляє «Newsru.com».

Тим часом в заяві представника міністерства внутрішніх справ Великобританії сказано: «Наразі ми вивчаємо рішення суду. Ми не можемо коментувати кожний випадок окремо». У британських імміграційних служб є п'ять днів на те, щоб подати апеляцію на рішення лондонського суду.

В повідомленні також наголошується, що рішення апеляційного суду у справі Суховій співпало за часом з днем, коли британський прем'єр-міністр Тоні Блер заявив про плани збільшити число іноземних студентів, що навчаються у вузах Великобританії, на 100 тисяч осіб в найближчі п'ять років.

Загальне фінансування програм залученню іноземних студентів становить 27 мільйонів фунтів (48 млн. доларів) на 2006/07 і 2007/08 навчальні роки. Гроші виділять британський уряд, Британська Рада, університети і приватні компанії. На співпрацю з Індією виділено 7,5 мільйона фунтів стерлінгів, з Китаєм - 4 мільйони фунтів, з країнами Африки 3 мільйони фунтів, з Росією - 2 мільйони фунтів стерлінгів. Іноземні студенти стали значним джерелом доходу для британських вузів. Освіта, за словами Драммонда Боуна, голови організації Universities UK, що об'єднує британські вузи, чия думка наводиться в повідомленні, - це одна з основних статей британського експорту, яка «приносить більше, ніж продукти харчування, тютюнова продукція, страхування, суднобудування і конструювання літаків».

Останнім часом деякі аналітики побоюються, що Британія може втратити свою частку ринку через серйозну конкуренцію з боку інших країн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443