Заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медведєв 1 липня 2006 року заявить про підвищення ціни на газ для України. За його словами, «ціна на газ, що постачається в Україну, була зафіксована тільки на перше півріччя».

Медведєв повідомив, що 1 липня 2006 року буде піднято питання про перегляд ціни. «Якби нам вдалося створити газотранспортний консорціум, то визначення цінового параметра було б внутрішнім питанням України. Ми про це говорили неодноразово і відповідні пропозиції дотепер лежать на столах керівництва вашої країни. Ніхто ж вашу трубу викопувати не збирається. В її реконструкцію потрібно протягом 3 років інвестувати близько $8 млрд. У України цих грошей немає. Попередні угоди про створення консорціуму були досягнуті на найвищому рівні. А нова влада чомусь намагається їх уникнути», - сказав Медведєв в інтерв'ю тижневику "Контракти".

«Зараз, як ви знаєте, компанія «РосУкрЕнерго», що має контракти на купівлю російського газу за встановленою формулою і на купівлю середньоазіатського газу, перепродує його СП «УкрГазЕнерго», яке отримало ліцензію на реалізацію в Україні обмеженого об'єму газу. Цінова політика «РосУкрЕнерго» є її внутрішньою справою. Особисто мені здається, що рівень цін на газ в Україні буде залежати, зокрема, від домовленостей «РосУкрЕнерго» і «УкрГаз-Енерго», а також від розвитку ситуації на внутрішньому ринку в цілому».

Медведєв зауважив, що не вважає «ринковим рівень ціни в $95 за тисячу кубометрів, за якою «РосУкрЕнерго» постачає газ в Україну».

Говорячи про те, яка ціна на газ для України є, на його думку, ринковою, Медведєв зазначив: «Що ж до ринкової ціни, то ми її давно озвучили — $230 за тисячу кубометрів газу. І навіть заклали цей параметр у формулу ціни, зафіксовану в наших домовленостях».

Крім того «Газпром» не розраховує на підвищення ціни на транзит газу. З цього приводу Медведєв заявив: «Ціна транзиту зафіксована на п'ятирічний термін і не може бути змінена». Той факт, що голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко і керівник Кабміну Юрій Єхануров дотримуються іншої точки зору, він прокоментував так: «Україна не тільки підписала, але і ратифікувала Енергетичну хартію, в якій чітко сказано, що ціна транзиту не повинна залежати від ціни на сам газ».

Чи готові ви відстоювати свою точку зору в міжнародному арбітражі?

Медведєв також наголосив, що «Газпром» готовий до міжнародного арбітражу ще з вересня минулого року.

Як раніше повідомляв голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко, угода з «Газпромом» і «РосУкрЕнерго» підписана на п'ять років. «Відповідно протягом цього терміну діятимуть всі цінові параметри, які в ній зафіксовані. Це чітко прописано в пункті 5 даної угоди. Зокрема йдеться про те, що ставка за транзит і ціна на природний газ можуть змінюватися тільки за згодою сторін. Якщо хтось хоче змінити наприклад ціну на газ, а інша сторона з цим не погоджується, то ціна залишається попередньою», - сказав Івченко.

Пункти угоди про врегулювання відносин в газовій сфері, підписаної «Нафтогазом», «Газпромом» і «РосУкрЕнерго», не виключають можливості зміни ціни на транзит.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382