У мусульман – Мухаммед, в УРСР – герб і Страсна п'ятниця.

Мусульмани святкують День народження Пророка Мухаммеда. В Бразилії сьогодні День Тірадентеса - в 1792 р. в Ріо-де-Жанейро португальці четвертували борця за незалежність Бразилії С. де Тірадентеса. В Пакистані - День Ікбала – на згадку про смерть в 1938 р. поета, президента Мусульманської Ліги Мухаммеда Ікбала, якого вважають духовним отцем Пакистану. А в США, в Техасі День Сан-Хасінто. В Стародавньому Римі цього дня відзначали свято Палеса - божества пастухів, покровителя кіз і овець. За переказами, цього дня був заснований Рим.

В історії України: в 1918 році Радянський уряд України евакуювався з Таганрога до Москви. В 1937 затверджено герб Української РСР. А в 1979 році у Києві відкрився театр драми і комедії.

Головний день священного місяця - свято Народження Пророка Мухаммеда. Священний Маулід триває місяць. Різдво Мухаммеда почали відзначати тільки через 300 років після виникнення ісламу і, як вважають дослідники, не без впливу християнської традиції.

Оскільки точна дата його народження невідома, Маулід приурочений до дня його смерті. Слід зазначити, що в ісламі дні народження відзначаються вельми скромно, а іноді і зовсім не відзначаються, тоді як дати смерті, які тлумачать переважно як народження для вічного життя, відзначають більш урочисто.

З нагоди Мауліда читаються проповіді в мечетях, відбувається спільна молитва на честь Мухаммеда, роздається милостиня, Свято включає декламацію віршів Корану, що возвеличують Мухаммеда (мавалід). В деяких країнах проходять урочисті процесії із засвіченими ліхтарями і факелами, мусульмани несуть зображення матері пророка - Аміни.

За православним календарем: Велика або Страсна п'ятниця. Вранці в П'ятницю Ісус був відданий язичницьким властям. Понтій Пілат міг звільнити Ісуса, але, побоюючись за свою кар'єру, погодився стратити невинного. Христос здійснив свій хресний хід на голгофу і був розп‘ятий разом з двома розбійниками. Страсна п'ятниця передує святу Великодня і присвячена згадуванню про день розп'яття і смерті Ісуса Христа. Форми згадування широко варіюються – від простого згадування або спеціальних богослужінь у протестантів до особливого літургійного чину в Східних церквах і складного літургійного церемоніалу в Римсько-католицькій церкві. В Католицькій церкві богослужіння Страсної п'ятниці приурочені до 3 години дня, коли, згідно з традицією, помер Ісус Христос.

В Страсну п'ятницю православні віруючі згадують страждання і смерть на хресті Спасителя Ісуса Христа. Цей день вважається найскорботнішим днем церковного року, коли дотримуються строгого посту. В п'ятницю Ісус Христос був розп‘ятий і помер на Хресті, спокутуючи людські гріхи. Вважається, що в другій половині дня Великої п'ятниці сталася Хресна смерть Ісуса.

Саме цього дня Страсної седмиці пост стає особливо строгим: за церковними канонами, не можна їсти нічого, окрім води і хліба. Сьогодні у всіх православних храмах з вівтаря виноситься плащаниця. Це іконописне або вишите зображення зняття з Хреста тіла Господня.

Плащаницю виносять на середину храму до початку недільного великоднього богослужіння, під час якого вона знову повертається на Престол вівтаря. Після винесення плащаниці віруючі здійснюють перед нею благоговійне поклоніння, згадуючи страсті Господні.

На ранковому богослужінні у Велику п'ятницю читається 12 уривків з Євангелія, які оповідають про страсті Ісуса. Під час богослужіння віруючі тримають в руках засвічені свічки, які символізують велич Спаситель під час страждань і духовне дбання християн.

В цей трагічний день літургії не буває, але в третій годині дня правиться вечерня, під час якої віруючі в храмі співпереживають смерть Христа.

Цього дня уважно стежать за прикметами: якщо на Страсну п'ятницю похмуро, то хліб буде з бур'яном. Якщо під Страсну п'ятницю зоряно, пшениця буде зерниста.

Православні: Марфа, Нифонт, Родіон, Сусанна, Флегонт.

Католицькі: Ансельм, Конрад, Фелікс.

Цього дня:

753 до н.е. З часів римського ученого Марка Теренція Варрона (116-27 до н. е.) цю дату вважають днем заснування Рима.

1519 На узбережжі Мексики висадився іспанський конкістадор Е. Кортес.

1792 Приєднання Царства Польського до Росії.

1908 Американський дослідник Фредерік Кук зробив невдалу спробу досягти Північного полюса (зміг досягти лише 87 градусів північної широти).

1918 Радянський уряд розпустив Національний парламент мусульман Внутрішньої Росії і Сибіру (Міллі меджліс).

1921 Проголошено створення Вірменської РСР.

1925 Реорганізація Чуваської автономної області в Чуваську АССР.

1926 Створення Киргизької Автономної Радянської Соціалістичної Республіки.

1937 Прем'єра «Анни Кареніної» у МХАТі була відмічена спеціальним повідомленням ТАРС, як подія державної ваги.

1939 В Ленінграді відкривається кінотеатр «Москва», перший тризальний кінотеатр в СРСР.

1946 Після тривалої перерви знову починаються богослужіння в Троїце-Сергієвій Лаврі.

1954 Вступ СРСР в ЮНЕСКО.

1954 В Чехії почався процес проти «буржуазних націоналістів», серед яких був майбутній лідер КПЧ Густав Гусак.

1960 Новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, зведене за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейрі.

1963 Спільний концерт «Beatles» і «Rolling Stones» в Річмонді.

1983 Однофунтову монету знову замінено купюрами в Англії і Уельсі.

1996 На Російському телебаченні вперше вийшла інформаційно-аналітична програма «Дзеркало» Миколи Сванідзе.

2000 Держдума Росії ратифікувала договір про повне припинення ядерних випробувань.

21 квітня народилися:

1735 Іван Петрович Кулібін (1735-11.8.1818), винахідник-самоук, творець прожектора, семафорного телеграфу, арочних мостів.

1758 Арина Родіонівна Яковлева (1758-12.8.1828), кріпосна М. А. Ганнібал, няня О. С. Пушкіна. У 1799 році вона отримала вольну, але залишилася у Пушкіних і няньчила їхніх дітей. При відомій холодності батьків до свого старшого сина няня була найріднішою для нього людиною. «З нею тільки мені ненудно», - писав пізніше поет.

1782 Фрідріх Вільгельм Август Фребель (1782-21.6.1852), німецький педагог - творець дитячих садків

1816 Шарлота Бронте (1816-31.3.1855), англійська письменниця («Джейн Ейр», «Шеллі»).

1830 Джеймс Старлі, англійський винахідник велосипедів, засновник велосипедної індустрії.

1837 Фредерік Байер, датський політик, пацифіст, засновник Бюро Світ, Нобелівський лауреат.

1843 Вальтер Флеммінг, німецький анатом, засновник цитогенетики (науки, що вивчає спадковий матеріал клітини - хромосоми). Він вперше спостерігав і описав поведінку хромосом в клітинному ядрі під час процесу ділення.

1848 Карл Штумпф (1848-25.12.1936), німецький філософ і психолог, відомий дослідженнями впливу музики на психіку.

1849 Оскар Хертвіг, німецький ембріолог і цитолог, вперше що встановив, що при заплідненні відбувається злиття ядер сперматозоїда і яйцеклітини.

1864 Макс Вебер, німецький соціолог, засновник сучасної соціології («Аграрна історія стародавнього світу», «Господарство і суспільство»).

1904 Антоніна Богданова, актриса («Летять журавлі», «Голова»).

1909 Микола Досталь, російський режисер.

1909 Ролло Мей, американський психолог, засновник екзистенціональної психотерапії.

1910 Юрій Лисенко, український режисер.

1912 Марсель Камю, французький режисер і сценарист.

1915 Ентоні Куїнн, американський кіноактор, володар двох «Оскара» («Дорога», «Собор Паризької Богоматері», «Блеф»).

1921 Ірина Блохина, мікробіолог, яка створила систему класифікації бактерій.

1922 Станіслав Йосипович Ростоцький, кінорежисер («Доживемо до понеділка», «А зорі тут тихі», «Білий Бім - Чорне Вухо»).

1935 Олександр Муратов, український режисер і сценарист.

1939 Олег Гойда, український режисер.

1955 Кріс Арійович Кельмі /Анатолій Калінкін/, співак і композитор, творець групи «Рок-ательє» («Усталое такси», «Замыкая круг»).

1966 Андрій Жигалов, актор.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1000