Сьогодні відбулась робоча зустріч міністра палива та енергетики України Івана Плачкова з делегацією Міністерства енергетики США, яку очолив заступник міністра енергетики США, директор управління ядерної енергетики Кван Лау.
Як повідомили ForUm’у у відділі взаємодії із засобами масової інформації Мінпаливерго, Плачков окреслив перспективні напрямки розвитку паливно-енергетичного комплексу України, відповідно до прийнятої Енергетичної стратегії України до 2030 року, та наголосив на важливості розвитку атомно-промислового комплексу України.
За словами Міністра, на першому етапі, українська сторона працюватиме над збільшенням видобутку урану, а також технологіями фабрикації палива на українських підприємствах, збагачувати уран наразі не планується.
Сторони обговорили стан та шляхи посилення безпеки експлуатації атомних енергоблоків.
Плачков зауважив, що після трагедії на Чорнобильській АЕС, Україна спромоглась відновити довіру світової громадськості до атомної енергетики. Сьогодні в Україні одна з найкращих у світі система підготовки персоналу для АЕС. «Після введення в 2004 році двох блоків на Хмельницькій та Рівненській атомних станціях, ми відпрацьовуємо програму з введення додаткових потужностей на атомних станціях», - констатував міністр.
Зі свого боку заступник Міністра енергетики США Кван Лау, повідомив що в його країні виробництво електроенергії атомними станціями становить всього 20%. Проте, Президент США Джордж Буш, підтримує курс на розвиток атомної промисловості в країні та введення нових потужностей. Нещодавні заяви Буша про «глобальне партнерство в атомній енергетиці», свідчать про зацікавленість цією галуззю у світі, - сказав Лау.
Обговорюючи шляхи співробітництва України та США в атомній галузі, Лау наголосив, що США приділяє великої уваги проекту завантаження ядерним паливом, виробництва Westinghouse Electric Company LLC (США) третього енергоблоку Південно-Української АЕС. За його словами, американською стороною прийнято рішення про продовження фінансування цього проекту.
Водночас, Лау відзначив важливість цього проекту для України, як такого що дозволить диверсифікувати джерела постачання ядерного палива.
На зустрічі, також, обговорено пріоритети розвитку електричного сектора України, зокрема проект інтеграції електроенергетичного сектора України до електричних мереж та ринків об‘єднаної Європи, реконструкції та модернізації обладнання на теплових електростанціях (ТЕС) України, а також залучення зарубіжних інвесторів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом