Очікується, що в травні відбудеться наступний 5-й раунд переговорів щодо врегулювання придністровського конфлікту у форматі «5+2». Така домовленість досягнута під час вчорашньої зустрічі учасників переговорного процесу у форматі «3+2» в Москві. Про це повідомив на брифінгу Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Вчорашня зустріч у Москві проходила без участі сторін конфлікту - Молдови і Придністров'я. Сторони обговорювали розподіл повноважень між Кишиневом і Тирасполем. Учасники зустрічі прийшли до висновку, що в даний час план Віктора Ющенка залишається єдиною основою для подальших переговорів.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи піднімалося на вчорашній зустрічі питання про виведення Росією своїх військ з території Придністров'я, заступник Міністра закордонних справ України, спеціальний представник з питань придністровського врегулювання Андрій Веселовський відзначив, що тема зустрічі була іншою. Обговорювалися перспективи виконання плану Ющенка, в той же час Росія не відмовлялася від своїх зобов'язань.

У свою чергу, Міністр закордонних справ, відповідаючи на це запитання, сказав, що в плані Ющенка вказані моменти не включені. За словами Тарасюка, рішення про виведення російських військ з Придністров'я ухвалене на Стамбульському саміті в 1999 році. Російська Федерація зобов'язалася вивести війська з вказаної території. «І ми не вважаємо, що план (план В.Ющенко щодо врегулювання придністровського конфлікту - ред.) повинен займатися реалізацією зобов'язань російської сторони, які вона взяла на саміті. Це зобов'язання російської сторони, яке вона повинна виконати, незалежно від переговорного процесу щодо мирного врегулювання», - підкреслив глава українського зовнішньополітичного відомства, передає «ЛІГА».

Міністр нагадав, що 22 квітня 2005 року на саміті ГУАМ Ющенко виступив з ініціативою щодо врегулювання придністровського конфлікту «До врегулювання через демократію», на базі якої був розроблений план, що згодом отримав назву «План Ющенка». Цей план був підтриманий всіма сторонами переговорного процесу: Україною і Росією як гарантами мирного врегулювання, Молдовою і Придністров'ям як конфліктуючими сторонами і ОБСЄ. Трохи пізніше до переговорного процесу були залучені ЄС і США як спостерігачі. Формат цього переговорного процесу отримав назву «5+2».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343