У травні 2006 року Україна подасть до Міжнародного суду ООН у Гаазі контр-меморандум щодо острова Зміїний. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин.
«Україна готується в травні ц.р. подати контр-меморандум з цього питання», - сказав Литвин. За його словами, спірна територія охоплює 7 тис. кв. кілометрів.
Литвин також повідомив, що на сьогодні зняті всі проблемні питання на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною і на сухопутній ділянці кордону з Румунією. За його словами, зараз спільні комісії з представниками Словаччини і Румунії перевіряють лінію державного кордону.
Голова прикордонного відомства також відзначив, що проведена делімітація кордону з Білоруссю, але через борги України з часів Радянського Союзу перед Білоруссю, цю угоду не ратифікує парламент республіки, передає «УНІАН».
Литвин також відзначив, що завершена делімітація сухопутної ділянки кордону з Росією, проте питання про демаркацію кордону ще не вирішене, не дивлячись на те, що з української сторони вже створена відповідна комісія. За його словами, залишаються проблемними питання розмежування державного кордону по Азовському морю, Керченській протоці і визначення лінії виняткової економічної зони в Чорному морі. Литвин відзначив, що, не дивлячись на багатораундові переговори, «істотних зрушень» немає.
Він також повідомив, що на кордоні з Республікою Молдова вже продемарковано 552 км, в той же час залишаються проблеми на Придністровській ділянці українсько-молдавського кордону.
Як повідомляв ForUm, переговорний процес щодо Угоди між Україною і Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співпрацю і взаємну допомогу з прикордонних питань і двосторонньої Угоди про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі продовжується з 19 січня 1998 року. Зокрема, Румунія наполягає, що острів Зміїний не є островом, а скелею і тому він не може враховуватися при проведенні лінії делімітації. Минулого року Румунія звернулася до Міжнародного суду ООН з питання про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон в Чорному морі. 1 жовтня 2005 року міністр закордонних справ України Борис Тарасюк повідомив, що, згідно з процедурами Міжнародного суду, Україна повинна протягом 9 місяців дати свою відповідь на позов Румунії. Цей термін закінчується в травні 2006 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом