Україна має достатньо будівельних потужностей для нарощування обсягів зведення житла. Про це заявив міністр будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України Павло Качур сьогодні в інтерв'ю журналістам.

Він нагадав, що міністерство сьогодні реалізує програму збільшенню обсяги будівництва житла у 2006 році на 30%. В ній беруть участь 11 регіонів і приєднуються нові. Перед впровадженням програми проводилася оцінка будівельних потужностей країни, повідомляє «УНІАН».

«Програма «Плюс 30%» - це не просто політична програма, а все-таки економічна. Тому перш ніж її обнародувати, ми багато робили консультацій здатності будівельних організацій, технічного устаткування, випуску будівельних матеріалів. На всі відповіді є плюс», - заявив Качур.

На його думку, масове будівництва житла стримує те, що багато будівельних компаній в Україні не мають доступу до відведення земельних ділянок, а також те, що будується в основному елітне житло.

Тому міністерство настроює регіони зводити житло для людей, які орендують квартири, для працівників бюджетної сфери і т.д.

Як повідомлялося, Міністерство будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України зобов'язало місцеві органи влади подати на затвердження міністерства комплексні регіональні програми розвитку житлового будівництва. За словами першого заступника міністра будівництва Анатолія Беркути, регіональні програми повинні бути направлені на збільшення обсягів житлового будівництва у 2006 році не менше ніж на 30%.

Україна у 2005 році порівняно з 2004 роком збільшила обсяги здачі в експлуатацію житла на 3,3% - з 7 млн. 566 тис. кв. м до 7 млн. 816 тис. кв. м. Обсяги будівництва житла (житлових будинків і гуртожитків) в Україні у 2004 році зросли на 17,6%.

У 2003 році в Україні були здано в експлуатацію 6,4 млн. кв. м житла, що на 5,9% більше ніж у 2002 році.

Починаючи з 1980 року, максимальна кількість житла в Україні була здана в 1987 році - 21,3 млн. кв. м, потім до 2001 року спостерігався спад.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

437