Міністерство економіки України пропонує встановити щорічну квоту на імпорт в Україну цукру-сирцю в об'ємі 260 тис. тонн. Про це сьогодні під час «гарячої лінії» Кабінету Міністрів України повідомив перший заступник міністра економіки Сергій Романюк
За його словами, відповідний законопроект міністерство направило на розгляд Кабміну.
Романюк відзначив, що встановлення такої квоти обумовлено ходом переговорного процесу щодо вступу в СОТ з Австралією. В процесі цих переговорів українській стороні вдалося зменшити розмір вимог Австралії стосовно імпорту цукру-сирцю з 460 до 260 тис. тонн, повідомляє «УНІАН».
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Олександр Баранівський виступив проти введення квоти на ввезення цукру-сирцю в Україну. Він повідомив, що направив лист в Міністерство економіки з цього приводу.
Як повідомляв ForUm, генеральний директор Асоціації цукровиробників України «Укрцукор» Микола Ярчук вважає, що Україні потрібно обережно ставитися до ввезення цукру-сирцю. «Сівши на сирцеву «голку», Україна не буде їсти дешевий цукор», оскільки ціна на цукор-сирецьна світовому ринку на сьогодні становить 400-450 дол. за тонну, сказав він. Крім того, за його словами, прогнозується тенденція збільшення вартості цукру-сирцю приблизно до 600 дол. за тонну. Ярчук відзначив, що для України зараз головне - не втратити момент і об'єднати всі зусилля, щоб не був вивезений за низькими цінами український буряковий цукор і надалі не довелося закупляти більш дорогий цукор-сирець.
На думку ж міністра економіки України Арсенія Яценюка, Україні необхідно прийняти квоту на ввезення цукру-сирцю. «Я ось парламент переконував півроку: прийміть квоту, сьогодні квоту потрібно приймати, ціна сирцю на Нью-Йоркській біржі зросла на 34%. Внутрішньоукраїнська ціна нижче цієї десь на 20-25% - це мінімум», - заявив міністр. За його словами, ця квота уже нічого не вирішить для внутрішнього виробника, вона тільки вирівняє ціну, підтягне ціну внутрішню до ціни сирцю, яка зараз становить 3 тис. 750 грн. за тонну.
За даними Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор», за минулий рік цукор подорожчав на 92%. В Україні середні ціни на цукор протягом першої декади лютого підвищилися на 18%.
У 2005 році Україна виробила 1900 тис. тонн цукру, що на 8% більше, ніж у 2004 році. У 2004 році було отримано 1,79 млн. тонн цукру. Кабінет Міністрів України підвищив мінімальну ціну на цукор на 2005/2006 МР на 20,3% - з 2370 у 2004/2005 МР до 2850 грн/т (з урахуванням ПДВ) і на цукровий буряк - з 165 грн/т майже до 170 грн/т (з ПДВ). Ємність внутрішнього ринку цукру в Україні оцінюється на рівні 2-2,1 млн. тонн на рік.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом