Парламентська Асамблея Ради Європи може почати процедуру скасування моніторингу ситуації в Україні в січні 2007 року. Про це повідомив заступник керівника постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, народний депутат Анатолій Раханський сьогодні на прес-конференції в Києві.

«Нам чітко говорять, що необхідно вирішити ряд питань, в тому числі прийняти закони про прокуратуру, Кримінальний кодекс, а також врегулювати питання імперативного мандата – це ті питання, які постійно підкидає Венеціанська комісія», - сказав Раханський.

На думку депутата, врегулюванням всіх проблемних питань повинен зайнятися новий склад парламенту. «Коли всі вимоги будуть виконані, можливий початок уже з січня 2007 року скасування процедури моніторингу», - відзначив він.

Своєю чергою керівник делегації, народний депутат України Борис Олійник вважає, що проведення демократичних виборів в Україні стало своєрідним тестом на підтвердження прагнення країни до демократичних перетворень. «Вперше ми можемо перейти з моніторингового на постмоніторинговий діалог з ПАРЄ. І ми заслуговуємо переходу на новий рівень відносин», - наголосив Олійник, повідомляє «УНІАН».

Тим часом народний депутат України Олена Бондаренко висловила упевненість в тому, що моніторинг ситуації в Україні з боку ПАРЄ потрібно продовжити. «У нас є що моніторити», - вважає Бондаренко.

Як повідомляв ForUm, 10-13 квітня в м. Страсбурзі (Франція) проходила друга частина чергової сесії ПАРЄ, на якій була дана позитивна оцінка підготовці і проведенню парламентських виборів в Україні, а також їх відповідності основним принципам Ради Європи. Під час дебатів доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен відзначила, що характер виборів в Україні сигналізує про необхідність підготовки Плану дій для скасування процедури моніторингу країни, оскільки держава подолала останню перешкоду на цьому шляху.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287