Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров виступає за проведення переговорів зі всіма конструктивними силами щодо створення широкої коаліції. Про це він заявив в ефірі телеканалу «1+1».

“Переговори повинні вестися зі всіма конструктивними силами, потрібно писати програму дій і старатися, щоб її підписало якомога більше депутатів”, - сказав Єхануров і додав, що він виступає за створення широкої коаліції.

Він вважає, що програма дій повинна бути підписана трьома або чотирма фракціями.

З приводу шостого пункту Протоколу щодо процедури формування Коаліції демократичних сил Єхануров відзначив, що не “щастить шостому пункту”. Він також нагадав, що є три варіанти меморандуму, і “Наша Україна” не розуміє, про який з них йдеться (в шостому пункті протоколу міститься посилання на меморандум про коаліцію демократичних сил – ред.).

Щодо кандидатури прем'єр-міністра Єхануров відзначив: “Ми проти роздачі посад. Ми за формування принципів, як працюватиме ця коаліція, що отримають люди в результаті її дій”. За його словами “Наша Україна” прагне розписати дії влади, а також закони, які потрібно прийняти, передає «УНІАН».

Торкаючись того, чи виступає він особисто проти прем'єрствування лідера БЮТ Юлії Тимошенко, Єхануров сказав: “Нехай вона покаже програму... нам потрібно буде колись також йти на вибори, нам потрібно буде людям в очі дивитися, ми повинні знати, під чим ми підписуємося... що нас чекає попереду – знову конфронтація?”

Раніше ForUm повідомляв, що 13 квітня 2006 року представники СПУ, БЮТ і «Нашої України» підписали протокол про формування парламентської коаліції демократичних сил.

«Для того, щоб чітко зафіксувати нашу позицію, ми ухвалили рішення підписати протокол щодо формування коаліції демократичних сил», - сказала перед початком підписання цього документа лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

За її словами, це свідчення того, що вибори до Верховної Ради України в основному пройшли відповідно до виборчого законодавства України і європейських демократичних основ.

«Сторони досягли угоди щодо структури коаліційної угоди, яка складатиметься з таких трьох розділів: програмні основи діяльності коаліції, регламент діяльності коаліції, а також розподіл сфер відповідальності між учасниками коаліції», - процитувала текст протоколу Тимошенко. Також у цьому документі закріплена згода сторін про те, що проект угоди про коаліцію заздалегідь приймається фракціями-суб'єктами коаліції і підписується керівниками фракцій, які створюють коаліцію.

При цьому в документі наголошується, що перед формуванням Кабінету Міністрів України коаліція вносить на розгляд Верховної Ради України проект основ внутрішньої і зовнішньої політики. А також, сторони досягли згоди, що після підписання угоди про створення коаліції, Верховна Рада повинна розглянути питання про формування керівних органів парламенту, забезпечення процедури внесення Президентом України кандидатури на пост прем'єр-міністра і її затвердження Верховною Радою, прийняття сформованого коаліцією складу Кабінету Міністрів України, а також розгляд програми діяльності Кабінету Міністрів України.

«У тому числі, додала Тимошенко, Угода про коаліцію формується на основі принципів, передбачених у проекті меморандуму, про створення коаліції демократичних сил».

Як відзначила Тимошенко після підписання документа: «Це той документ, який почав проведення основних процедур про розробку і підписання коаліційних угод. Лідер БЮТ назвала сьогоднішнє підписання протоколу «абсолютно логічним кроком, кроком, який чекає суспільство».

«Я щаслива, тому що це підписання відбулося», - також відзначила Тимошенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309